Lesnícke dni 2016 sú najväčším celoslovenským podujatím organizovaným lesníckymi inštitúciami na Slovensku. Projekt Lesnícke dni nadväzuje na úspešné predchádzajúce ročníky, ktoré sa konajú od roku 2007.

Lesnícke dni ponúkajú program podujatí určených pre širokú verejnosť a zameraných na interaktívne informovanie verejnosti o zaujímavostiach slovenských lesov, špecifickosti lesníckej práce a činnostiach, ktoré prinášajú benefity pre celú spoločnosť.
Projekt prebieha každoročne v rovnakom termíne od 22. apríla do 1. mája. Slávnostné otvorenie Lesníckych dní 2016 sa uskutoční 22. apríla 2016  na Námestí SNP vo Zvolene.

Aktivity Lesníckych dni sa sústreďujú na 5 kľúčových regiónov:

• Zvolen

Top aktivity

• ČAROVNÝ LES - víly a škriatkovia, drevený kolotoč pre deti

• LESNÁ MANDALA - mandala zo semienok lesných drevín
  • LESNÁ PEDAGOGIKA, tvorivé dielne, ukážky lesníckych činností, výrobky z dreva a parožia
  • LUKOSTREĽBA, kynológovia, sokoliari, fujaristi, muzikoterapia, ochutnávka bylinkových čajov
  • PRÍRODNÉ LABORATÓRIUM, vyhodnotenie súťaže SPOLU VYZBIERAME VIAC

Kontakt   Podujatie pripravili
Národné lesnícke centrum
  Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Národné lesnícke centrum, Lesy SR, š.p., Združenie zamestnávateľov v lesnom hospodárstve SR, Vojenské lesy a majetky SR, š.p., Slovenská lesnícka komora, Slovenská poľovnícka komora, Mesto Zvolen, Lesný podnik mesta Zvolen, s.r.o., Pro Populo Poprad, s.r.o., Lesy mesta Brezno, s.r.o., Mestské lesy Kremnica, s.r.o., Lesnícka fakulta - Technická univerzita vol Zvolene, Stredná odborná škola lesnícka Banská Štiavnica, Lesnícke a drevárske múzeum, Múzeum vo Svätom Antone, Mestské lesy Dobšiná spol. s.r.o., Združenie obecných lesov Slovenskej republiky, Márius Pedersen, a.s. Zvolen

Kompletný program lesníckych dní nájdete na webe: http://www.lesnickedni.sk/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=8&Itemid=23