Premiestňovanie ulovenej diviačej zveri mimo nárazníkovú oblasť

svpsSlovenská poľovnícka komora informovala dňa 4.6.2018 Štátnu veterinárnu a potravinovú správu SR o sťažnostiach a dotazoch od výkupcov zveriny a užívateľov poľovných revírov o dĺžke vykonávania a zasielania dokladov a protokolov o výsledkoch laboratórnych vyšetrení na africký mor ošípaných.

Štátna veterinárna a potravinová správa SR následne informovala listom zo dňa 5.6.2018 riaditeľov a riaditeľky regionálnych veterinárnych a potravinových správ, že podľa Národného kontrolného programu pre africký mor ošípaných v diviačej populácii na Slovensku v roku 2018, ulovené diviaky, ktoré pochádzajú z poľovných revírov v nárazníkových oblastiach, možno uvádzať na trh alebo premiestniť mimo poľovný revír až potom, ako je známy negatívny výsledok laboratórneho vyšetrenia na AMO.

Preto ŠVPS SR požiadala RVPS o bezodkladné zasielanie predbežných výsledkov laboratórnych vyšetrení na AMO užívateľom PR (e-mailom, telefonicky) a umožnila sa tak následnu manipuláciu s ulovenými diviakmi.

Stiahnúť tento súbor (list_premiestnovanie_diviny_SVPS SR.pdf)list_premiestnovanie_diviny_SVPS SR.pdf[ŠVPS SR - List o premiestňovaní ulovenej diviačej zveri mimo NO]54 kB