reportáže

Medzinárodný seminár k africkému moru ošípaných

Slovenská poľovnícka komora v spolupráci so Štátnou veterinárnou a potravinovou správou Slovenskej republiky (ďalej len ŠVPS SR) zorganizovala v priestoroch kongresovej sály Agroinštitútu v Nitre dňa 27.10.2017 odborný seminár s medzinárodnou účasťou k veľmi vážnej a aktuálnej téme Afrického moru ošípaných. Seminár bol organizovaný pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka spolu s Medzinárodnou radou pre poľovníctvo a ochranu zveri CIC. Slávnostné otvorenie seminára zahájili trubači Slovenskej poľovníckej komory za účasti 190 participantov všetkých dotknutých organizácií a to pracovníkov štátnej správy na úseku poľovníctva, zástupcov obvodných poľovníckych komôr, Vojenských lesov a majetkov SR, š. p., Lesov SR, š.p., Národného lesníckeho centra, Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra, Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie Košice, ŠVPS SR, Regionálnych veterinárnych a potravinových správ, Komory veterinárnych lekárov, zástupcov Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej správy, Zväzu chovateľov ošípaných na Slovensku-družstvo.