Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

nelegalSlovenská poľovnícka komora dostala dňa 2.3.2021 fotografie zo Zelenej linky MŽP so žiadosťou o vyjadrenie. Po zhliadnutí predmetných fotografií sme dospeli k záveru, že užívateľ poľovného revíru porušuje nariadenia vydané hlavným veterinárnym lekárom a miestne príslušnou Regionálnou a veterinárnou a potravinovou správou Žiar nad Hronom proti šíreniu afrického moru ošípaných u diviačej zveri.

Porušením ustanovenia § 26 sa užívateľ poľovného revíru dopúšťa podľa § 78 ods. 3 písm. e) iného správneho deliktu, ktorý môže byť potrestaný pokutou v rozsahu od 5 000 - 15 000 €.

Požiadali sme preto štátnu správu na úseku poľovníctva, Okresnú úrad Žiar nad Hronom, o vykonanie štátneho dozoru v PR, či sa jedná o riadne schválené vnadisko uvedené v knihe návštev poľovného revíru a taktiež či sú dodržané vydané opatrenia RVPS a Národný eradikačný program pre AMO v diviačej populácii.

SPK rieši okamžite každý zaslaný podnet na prešetrenie nesprávneho alebo zakázaného vnadenia zveri. Zriadili sme preto e-mailovú schránku Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., kde nám svoje poznatky môže poslať ktokoľvek.

 

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.