• Osvetové podujatia

• Chovateľské prehliadky

• Aktivity SPK

Kalendár osvetových podujatí 2017

Kalendár osvetových podujatí si môžete stiahnuť tu.

Kalendár kynolockých podujatí 2017

Kalendár kynologických podujatí si môžete stiahnuť tu.

Termínový kalendár streleckých podujatí na rok 2017

Kalendár streleckých podujatí na rok 2017 si môžete stiahnuť tu.

Chovateľské prehliadky v roku 2017

Chovateľské prehliadky v sezóne 2016/2017

výstavy trofejí zveri ulovenej v sezóne 2016/2017

v prílohe.

Aktivity SPK

Monitoring populácie vlka dravého

Na základe komunikácie Slovenskej poľovníckej komory a Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, ktorý ako ústredný orgán štátnej správy poľovníctva chce poľovnícku ale aj nepoľovnícku verejnosť informovať o tom, že prostredníctvom Národného lesníckeho centra už od minulého roka zabezpečuje monitoring reprodukčných párov vlka dravého na Slovenku (ďalej len monitoring). Cieľom monitoringu je určenie lokalít reprodukčných párov (svoriek), odhad minimálnej veľkosti prírastku, odhad trendu populácií a aktualizácia reprodukčného areálu.

V mene Slovenskej poľovníckej komory Vás chceme opäť požiadať o súčinnosť a informovanie širokej poľovníckej a nepoľovníckej verejnosti o existencii tohto monitoringu a o možnosti priamo sa doňho zapojiť. Členovia SPK nepochybne majú záujem na ochrane vlka, na získaní relevantných údajov o vlkovi, pričom vzhľadom na častý pohyb v lokalitách výskytu vlka majú reálnu možnosť vlka spozorovať a majú dostatok odborných vedomostí, aby údaje poskytnuté v rámci monitoringu bolo možné považovať za spoľahlivé.

Záujemcovia o zapojenie sa do monitoringu môžu zaslať na e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. jednoduchú žiadosť, obsahujúcu základné údaje (meno, priezvisko, adresa, tel. kontakt, organizácia). Na základe tejto žiadosti im bude vytvorený prístup do aplikácie http://gis.nlcsk.org/vlk/ a spätne na ich e-mailovú adresu im bude zaslané prístupové meno a heslo.
Nahlasovanie je možné do 29. septembra 2017.

Vopred ďakujeme všetkým tým, ktorí sa zapoja do monitoringu a svojou činnosťou prispejú k rozšíreniu poznatkov o aktuálnom stave populácie vlka na Slovensku.

aktualizované: 14.9.2017

Stiahnúť tento súbor (monitoring_vlka_priloha.pdf)monitoring_vlka_priloha.pdf[Monitoring populácie vlka dravého]728 kB