Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

titulka vlciPäťdesiattisíc eur za každého zastreleného poľovníka a tridsaťtisíc za jeho rodinného príslušníka ponúkal niekto na sociálnej sieti. Iní želali poľovníkom smrť za smrť. „My nestrieľame bezhlavo a neurčujeme si kvótu. Tú určuje predsa odborná komisia,“ bráni poľovníkov vedúca odboru poľovníctva, strelectva a osvety Slovenskej poľovníckej komory Martina Hustinová. „Počet vlkov regulujeme v súlade so zákonmi aj s pravidlami Európskej únie.“Na jeseň v roku 2019 bola kvóta na túto sezónu stanovená na 35 kusov.

Verejná mienka je dlhodobo proti poľovníkom. A to aj od tej časti verejnosti, ktorá si v reštaurácii rada dá poľovnícke špeciality alebo bežne konzumuje mäso z kráv, prasiat a hydiny, chovaných vo veľkochovoch a usmrtených na bitúnkoch.
Poľovníci však varujú. Ak manažujeme prírodu, ak manažujeme jeden zvierací druh, tak musíme manažovať aj druhý, pretože schopnosť samoregulácie už príroda nemá. 

„O jednom riešení by som vedel,“ hovorí viceprezident Slovenskej poľovníckej komory Alojz Kaššák. „Všetci poľovníci zatvoria flinty na dva roky do skrine. A uvidíme, čo sa stane.“Poľovníci sú presvedčení o tom, že by nasledoval podobný scenár ako s medveďmi. Tie sú zaradené medzi druhy, ktorých odstrel je povolený len na výnimku v prípade, že ide o medveďa, ktorý škodí alebo ohrozuje ľudí. Obyvatelia podhorských oblastí sa sťažujú na čoraz častejšie stretnutia s medveďmi. Veľké šelmy stratili pred človekom plachosť.

VIAC SI PREČÍTATE V ČLÁNKU PO KLIKNUTÍ SEM (článok má 4 strany, ktoré je potrebné prekliknúť)

Zdroj: Plus7dní

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.