Predseda odbornej komisie pre poľovníctvo a životné prostredie Ing. Dušan Krajniak, PhD. si podrobnejšie preštudoval analýzu odhadu početnosti medvedej populácie, ktorú vypracovala Karlova univerzita v Prahe. Ako to zhodnotil a na čo prišiel, ste si mohli pozrieť v prvej časti videa, ktoré nájdete tu: https://polovnickakomora.sk/sk/komisia-pre-polovnictvo-a-zivotne-prostredie-spk/3246-kde-sa-stala-chyba-pri-analyze-pocetnosti-medveda.html
Tentokrát sa vrátil k početnosti a laickým spôsobom sa opätovne snažil vysvetliť dôvody početnosti v nadväznosti na zmeny v našej malej urbanizovanej krajine.

Predseda odbornej komisie pre poľovníctvo a životné prostredie Ing. Dušan Krajniak, PhD. si podrobnejšie preštudoval analýzu odhadu početnosti medvedej populácie, ktorú vypracovala Karlova univerzita v Prahe. Ako to zhodnotil a na čo prišiel? Veľmi laicky vysvetlil spôsob odhadu početnosti podľa metodiky v tomto svojom videu. Pozrite si ho a posúďte.

screenVážené poľovníčky a poľovníci

na tomto linku nájdete súbor cca 2 hodinových prednášok od profesora Ing. Luděka Bartoša, DrSc. na témy:

• Genetika pre poľovníkov a faktory ovplyvňujúce rast parožia
  • Srnčia zver z etologického hľadiska
  • Etológia líšky hrdzavej
  • Hybridizácia jeleňa európskeho so sikou - postupujúca katastrofa jeleních populácií v Európe.

Postup pre otvorenie prednášok:

IMG E6713 zmensenaV srdci Poľany na Lesnej správe Kyslinky zasadali v dňoch 17.-18. júla 2023 odborníci Komisií pre poľovníctvo a životné prostredie z praxe poľovníctva, lesníctva, poľnohospodárstva, ochrany prírody, veterinárnej problematiky, poľovníckej kynológie a legislatívy, aby sa zaoberali hlavnými témami novely zákona o poľovníctve a problematiky medveďa hnedého.

Zasadnutie viedli predsedovia poľovníckych komisií Jozef Bučko za SPZ a Dušan Krajniak za SPK. Členovia komisií sa jednoznačne zhodli na uzneseniach, ktoré znejú:

Prezídium Slovenskej poľovníckej komory na svojom zasadnutí konanom dňa 14. februára 2020 v Bratislave uznesením č. 19/2020 menovalo nové zloženie odborných komisií nasledovne:

KOMISIA SPK PRE POĽOVNÍCTVO A ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Vít Čelko
Jozef Radúch
Mário Perinaj

Krátke zhrnutie správy Komisie pre poľovníctvo a životné prostredie SPK predloženej na II. Výročný Snem Slovenskej poľovníckej komory, konanej 30. novembra 2019 v Nitre.

Predložil: Ing. Dušan Krajniak, PhD., predseda KPŽP SPK
Spracovala: Ing. Martina Hustinová, tajomníčka SK SPK

Stiahnúť tento súbor (komisia_pre_polovnictvo_ZP_II_SNEM.pdf)komisia_pre_polovnictvo_ZP_II_SNEM.pdf[Činnosť KPŽP SPK 2015-2019 - prezentácia]4782 kB

Vo volebnom období v rokoch 2014-2019 mala KPŽP SPK týchto členov:

Predseda:    Ing. Dušan Krajniak, PhD., OPK Levice
Tajomník:    Ing. Štefan Engel, PhD., K SPK v rokoch 2014-2016