vlado siska parte 02Vladimír Šiška bol dlhoročným funkcionárom Slovenského poľovníckeho zväzu, MsO SPZ v Bratislave, kynologický rozhodca a historicky prvý predseda Klubu chovateľov slovenských hrubosrstých stavačov, zanietený kynológ a chovateľ mnohých plemien poľovných psov.  Bol dlhoročným riaditeľom Medzinárodných výstav psov v Bratislave, ale aj chovateľom holubov, kde dlhoročne pôsobil v Slovenskom zväze chovateľov a Slovenskom zväze poštových holubov.

Až do svojho odchodu na dôchodok bol dlhoročným zamestnancom kancelárie ministerstva vnútra. Bol členom PZ Nitrianska Blatnica.

V rámci štruktúr SPZ bol členom Federálneho výboru poľovníckych zväzov v ČSSR. Od roku 1978 bol členom Kynologickej komisie pri UV SPZ. V rokoch 1983 – 1990 pôsobil ako predseda kynologickej komisie pri UV SPZ.

V roku 1990 po odstúpení predsedníctva, pléna a predsedu SPZ sa stal predsedom akčného výboru a najmä jeho zásluhou  v tom období Slovenský poľovnícky zväz nebol rozpustený  a pretrval až do dnešných čias.

Podieľal sa na uznaní nášho národného plemena – slovenský hrubosrstý stavač a v jeho chovateľskej stanici „z Visiacej skaly“ odchoval 17 vrhov tohto plemena.

So svojimi štvornohými zverencami sa zúčastnil na viacerých popredných národných a medzinárodných kynologických súťažiach.

rapaic 800„Dotĺklo srdce, stíchol Tvoj hlas, zaplakal každý, kto Ťa mal rád.”
S hlbokým žiaľom v srdci oznamujeme všetkým príbuzným, priatel'om a známym, že dňa 2. januára 2023 vo veku 77 rokov nás navždy opustil náš milovaný otec, dedko, brat a strýko
Rajmund Rapaič
Posledná rozlúčka s naším drahým zosnulým bude dňa 5. januára 2023 o 13:00 hod. v Dome smútku - Trenčín - Juh.

Smútiaca rodina

Smútočný oznam
S hlbokým zármutkom oznamujeme všetkým priateľom, známym, poľovníckej verejnosti, že

dlhoročný dlhoročný člen SPZ, dlhoročný člen DR SPZ a SPK, bývalý podpredseda RgO SPZ Novohrad v Lučenci pán

JUDr. Rudolf Kulich

nás navždy opustil vo veku 70 rokov. Posledná rozlúčka sa bude konať dňa 7. októbra 2022 o 13:00 hodine v Dome smútku v Lučenci

SPK vyjadruje rodine aj kolegom hlbokú sústrasť.

singerSmútočný oznam

dlhoročný poľovník, podpredseda OPK a OkO SPZ Dunajská Streda

Ján Szinger

nás navždy opustil dňa 17. augusta 2022 vo veku nedožitých 82 rokov. Posledná rozlúčka sa bude konať dňa 22. augusta 2022 o 14:00 hodine na miestnom cintoríne v obci Michal na Ostrove.

OPK a OkO SPZ Dunajská Streda vyjadrujú úprimnú sústrasť rodine, priateľom a blízkym.

Predstavenstvo OPK a OkO SPZ Dunajská Streda

Attachments:
Download this file (Smútočný oznam - Ján Szinger.pdf)Smútočný oznam - Ján Szinger.pdf[parte]181 kB

LuknarAlbín Luknár,

sa narodil 13.2.1933 v Bratislave – Rači.
Od počiatku bol funkcionársky činný v poľovníckych a kynologických organizáciách. V rokoch 1978 - 2007 pôsobil ako člen Kynologickej komisie ÚV SPZ, neskôr Kynologickej rady Slovenského poľovníckeho zväzu. Bol dlhoročným predsedom Klubu chovateľov poľovných sliedičov.
Albín Luknár bol poľovníkom a členom poľovníckej organizácie od roku 1951. Jeho chovateľská stanica „z Demänovskej“, ktorej chránený názov mal od roku 1963 je známa všetkým poľovníckym kynológom. Bol chovateľom írskych setrov, kokeršpanielov, teriérov, neskôr aj iných plemien ako welshspringer španiel, pointer, jazvečík a mnoho ďalších.

DSC02980 1Bernard Lozé *1946  -  † 2021

S hlbokým zármutkom oznamujeme širokej poľovníckej verejnosti, že dňa 31. októbra 2021 zomrel Bernard Lozé. Bernard Lozé bol od r. 2016 čestným prezidentom CIC, v rokoch 2010 – 2016 prezidentom CIC, v rokoch 2008 – 2010 viceprezidentom CIC.

Bol zanieteným podporovateľom poľovníctva a v prospech ochrany záujmov poľovníctva vo svete venoval nesmierne veľa času. Prinášal vždy priateľstvo, energiu a úsmev všade, kde sa objavil. Bol vždy pripravený pomáhať slabším a obetoval veľa pre spoločné záujmy. Výraznou mierou pomohol krajinám strednej a juhovýchodnej Európy, ktoré mal nesmierne rád. Aktívne podporoval iniciatívy Koordinačného fóra CIC pre Strednú a Juhovýchodnú Európu. Za jeho  funkcie prezidenta CIC zažilo fórum  svoje najaktívnejšie obdobie.

HĽADAŤ