GiovanniBanaSo smútkom v duši Vám oznamujeme, že poľovnícku komunitu opustil Avv. Giovanni Bana, jeden zo zakladateľov FACE, bývalý prezident FACE (1988 - 1991), bývalý podpredseda FACE a čestný predseda FACE, dlhoročný vedúci delegácie Talianska v CIC, bývalý viceprezident CIC.

Mnohí si pamätajú Giovanniho Banu ako usilovného obhajcu trvalo udržateľného poľovníctva a lovu v Európe, nadšeného ornitológa a majstra a zástancu lovu a ochrany sťahovavého vtáctva v Stredomorí.
Všetci, ktorí ho poznali, obdivovali jeho energiu a entuziazmus. Dôkazom toho bola jeho schopnosť venovať čas svojej právnej praxi, pozorovaniu vtákov Arosio v Come a bol tiež aktívnym členom Európskej nadácie Il Nibbio podporujúcej vedu v oblasti migračných druhov vtákov.

Giovanni Bana, jedinečný a vášnivý poľovník plný energie nakoniec prehral svoj boj proti COVID - 19.

V tejto súvislosti si Vás dovoľujeme upozorniť na obozretnosť a opatrnosť a dodržiavanie hygienických zásad a prevencie hlavne na svojich skôr narodených členov rodiny. Koronavírus spôsobuje najväčšiu úmrtnosť práve pre vyššie vekové kategórie a je nebezpečný aj pre poľovníkov a ich rodiny.

Bude nám chýbať jeho entuziazmus a silná vôľa!
Úprimnú sústrasť!

baka200Ing. Branislav Baka,

sa narodil 20.06.1927 v Gbelciach, okr. Nové Zámky. Po ukončení gymnaziálneho štúdia v Banskej Bystrici a v Nitre úspešne ukončil štúdium lesného inžinierstva v Košiciach v roku 1951.
Od počiatku bol funkcionársky činný v poľovníckych organizáciách. V rokoch 1956 - 57 bol kynologickým referentom pri OV SPZ v Gelnici a ako riaditeľ LZ Svidník v roku 1958 aj predsedom OV SPZ, bol členom predsedníctva ÚV SPZ, viedol kynologickú komisiu pri SPZ, bol podpredsedom kynologickej komisie pri ČSMS. V roku 1969 bol členom prípravného výboru na ustanovenie Slovenského poľovníckeho zväzu, kde neskôr pôsobil ako člen Kynologickej komisie.

Ako lesník prešiel rôzne pracovné zaradenia v rámci celého Slovenska. Po ukončení štúdia ako absolvent nastúpil na Starú Vodu v Hnileckej doline, kde sa zoznámil s Vojtechom „Cuľom“ Michelčíkom. Postupne prešiel funkciami od pestovateľa, hlavného inžiniera až po riaditeľa viacerých LZ (Čierny Váh, Svidník, Solivar, ŠLP Zvolen). Neskôr pôsobil až do odchodu na dôchodok v Košiciach, ako výskumný pracovník v lesníckom výskumnom ústave.

HusarJurajSmútočný oznam Vo veku nedožitých 84 rokov nás dňa 29.06.2019 navždy opustil JURAJ HUSÁR ktorý bol dlhoročným predsedom a tajomníkom OkO SPZ a OPK Stropkov, vášnivým poľovníkom, priateľom.

Slovenská poľovnícka komora a Slovenský poľovnícky zväz pociťuje hlboký smútok nad odchodom nášho člena, poľovníka, priateľa Juraja Husára.

Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine, priateľom a blízkym v týchto ťažkých chvíľach.

Prosíme všetkých poľovníkov aj verejnosť, aby si uctili pamiatku zosnulého minútou ticha.

Posledná rozlúčka so zosnulým bude 2. júla 2019 o 14:00 hod. v Dome smútku v Turanoch nad Ondavou.

Stiahnúť tento súbor (parteHusar.png)parteHusar.png[Parte]294 kB