Klamstvá vs. realita

úspešná "dohľadávka" pravdy

V časopise pod zvučným názvom „Naše Poľovníctvo“ sa opakovane objavujú informácie a rozhovory, ktoré čitateľskú verejnosť dezinformujú a dovolíme si vysloviť aj silnejšie slovo - klamú. Opierajú sa pri tom o úvahy, ktorým absentuje základná štrukturálna logika, nehovoriac o odborných vedomostiach autorov alebo aspoň konzultácii s odborníkmi.

Mali sme tu (na stránkach tohto časopisu) články ľahko identifikovateľného pôvodu a ešte ľahšie identifikovateľného zámeru ako prezídium rozkráda SPZ. A keď sa „redakčnej rade“ zdalo, že by bolo potrebné poskytnúť priestor na propagáciu dodávajúcich podľa nej zaručené informácie, vydavateľ neváhal uverejniť fotografiu nositeľov „progresívnych“ myšlienok, na ktorej každý elementárne vzdelaný poľovník postrehne niekoľko etických prehreškov a dokonca porušenie zákona (napr. Naše poľovníctvo rozhovor s prezidentom SLOSP, strana .....). Takéto fotografie využívajú lektori Slovenskej poľovníckej komory, ktorí teoreticky aj prakticky pripravujú uchádzačov o poľovný lístok, ako odstrašujúci príklad hanobenia slovenskej poľovníckej etiky a ignorácie právneho rámca slovenského poľovníctva.

Stiahnúť tento súbor (stanovisko k APOS clanku.pdf)stanovisko k APOS clanku.pdf[Stanovisko k zavádzajúcemu článku o APOS ]1011 kB

V plnej miere sa stotožňujeme so stanoviskom vedenia SPK a SPZ a podporujeme snahy prezidenta SPK a SPZ.

Predseda OPK a RR SPZ Košice:

MUDr. Ľubomír Myndiuk

V prílohe stanovisko našej OPK  - ktorá zasadala včera k Výzve SLOSP Pribina a ZPO Hubert Horné Chlebany.

Všetko dobré želá a s pozdravom
"Lesu a lovu zdar !"

Ing. Albert Baran,
predseda OPK Levoča
Stiahnúť tento súbor (Stanovisko OPK Levoča.pdf)Stanovisko OPK ~.pdf[stanovisko]150 kB

Vážený pán prezident,

štvavá kampaň SLOS Pribiny a ZPO Hubert nenašla priaznivú odozvu medzi členmi OkO SPZ a OPK
Banská Bystrica. Ako predseda predstavenstiev týchto organizácií môžem zodpovedné prehlásiť,
že to čo uvádzajú vo svojich výzvach sa nezakladá na pravde a je to vyslovená lož. Práve naopak
drvivá  väčšina našich členov / 99,99 %/ je pohoršená ich správaním a konaním. Na základe uvedeného
Vám naše organizácie vyslovujú plnú dôveru a podporu v boji proti tzv. „obhajovateľom

Ing. Ondrej Antal
predseda OkO SPZ Banská Bystrica
predseda OPK Banská Bystrica

Vážený kolegovia , poľovníci!

Nedá mi, aby som nereagoval na článok uverejnený 26.2.2013 na portáli polovnictvo.com. V prvom rade som sklamaný, že tento portál poskytuje priestor aj  štvavej kampani proti SPK a SPZ, ktorú naďalej vedie SLOSP Pribina za účinnej pomoci podobných tzv. poľovníckych organizácií a ich predstaviteľov. Organizácií a ich predstaviteľov, ktorým nejde a nešlo ani doteraz o úspešné napredovanie poľovníctva na Slovensku, ale hlavne o diskreditáciu a neustálu kritiku tých, ktorí za svojho dlhoročného pôsobenia niečo dokázali a mysleli a myslia to s poľovníctvom na Slovensku vždy vážne a seriózne.

OPK Považská Bystrica dostala emailom list, ktorý bol zaslaný predstaviteľom vlády SR a predsedovi NR SR loveckým spolkom PRIBINA.

Na začiatku sa predstavíme, sme organizácia , ktorá zastrešuje poľovníkov v pôsobnosti okresu Púchov a Považská Bystrica. Naša OPK eviduje 1271 poľovníkov, ktorí sú všetci členmi Slovenského poľovníckeho zväzu, nemáme ani jedného člena zo spolku Pribina alebo inej poľovníckej organizácie.

Nase_pol_2012-s.jpg

Prajem pekný deň,

nesmierne ma mrzí zverejnená informácia alebo lepšie povedané účelová.

Určite sa mnohí pýtate prečo.

Dovoľte aby som bol konkrétny na uvedené vyjadrenia:

„Nový zákon priniesol nový členský príspevok do SPK“

Takýto poplatok bol už aj v minulosti a volal sa - "Fond rozvoja a zveľaďovania poľovníctva", len sa na ňom nepodieľali všetci užívatelia poľovných revírov, len poľovné revíry SPZ . Tiež mali pisatelia mylné informácie o výške poplatkov, ktoré sú stanovené od 0,07 do 0,18 Eura za ha podľa poľovnej oblasti a bonity poľovného revíru nie 0,13 až 0,19. 80 % z poplatkov zostáva pre OPK - to znamená že pre daný región a 20 % pre SPK. Aritmetický priemer je 0,125 a nie 0,16 . Aritmetický priemer ale nie je relevantný údaj z dôvodu neplatenia poplatku v územiach so 4 . a 5 . stupňom ochrany a že na Slovensku je početnosť poľovných revírov s vyššou bonitou nižšia ako je priemerná bonita.