MP logo

Podľa hlásení z okresných úradov bolo na Slovensku v poľovníckej sezóne 2019/2020 ulovených 75 223 diviakov. Po započítaní nájdených uhynutých diviakov došlo k celkovému poklesu diviačej zveri o 76 476 kusov. Na Slovensku nebol ešte nikdy zaznamenaný tak veľký počet ulovených diviakov ako v tomto roku, ide teda o historicky najvyššie štatisticky zaznamenané údaje.

MP logoInformácie o vykonanom love diviačej zveri za poľovnícku sezónu 2018/2019 so stavom k 28.02.2019. Podľa hlásení z okresných úradov bolo v poľovných revíroch na Slovensku v poľovníckej sezóne 2018/2019 ulovených spolu 59 979 diviakov.

Vyhodnotenie odstrelu jednotlivých druhov raticovej zveri je výstupom údajov poľovných hospodárov, ktorí poskytujú informácie o odstrele vedúcim kancelárií obvodných poľovníckych komôr. Získavame tak jedinečné informácie o plnení plánov lovu, správnom a nesprávnom odstrele v jednotlivých vekových triedach, percentuálne podiely lovu v jednotlivých vekových ale aj pohlavných štruktúrach dosiahnutých v poľovných revíroch patriacich pod organizačné zložky Slovenskej poľovníckej komory - obvodné poľovnícke komory. Mravčou prácou poľovných hospodárov a následne pracovníkov kancelárií OPK tak každoročne dostávame aktuálny prehľad o plnení plánov chovu a lovu raticovej zveri. Celkové vyhodnotenie odstrelu nezohľadňuje úhyn zveri, ale je započítaný. Odstrel je počítaný za poľovnícky rok v trvaní od 1.3. do 28.2. nasledujúceho roka.

Pre priblíženie grafov použite ctrl+, pre oddialenie ctrl-.