strelec2Obvodná poľovnícka komora Veľký Krtíš v spolupráci s Okresnou organizáciou SPZ usporiadajú XXVI. ročník verejnej streleckej súťaže (M800)

„PRÍBELSKÝ STRAPEC“

Organizačný výbor:
predseda - Ing. Miroslav Hudec
riaditeľ - Ing. Ľubomír Hruška
hlavný rozhodca - František Novotný
pokladník - Ing. Milan Cúth

Stiahnúť tento súbor (Príbelský strapec 2023.doc)Príbelský strapec 2023.doc[propozicie]59 kB

Jednotná poľovnícka samospráva v Žiline uskutočnila pre uchádzačov o poľovný lístok v zmysle predpisov dňa 21.5.2017 skúšku zo streľby a teoretickú a praktickú skúšku zásad bezpečného zaobchádzania s poľovníckymi zbraňami a poskytovania prvej pomoci. Podujatie sa uskutočnilo na poľovníckej strelnici Riviéra na malebnom brehu Váhu.

Absolutný výťaz:

Koupel ve vířivce    Horák Vlastimil (ČR)

2013_02_01_2_061_koupel_ve_virivce_vlastimil_horak.jpg

Žiadame kandidátov na skúšku z poľovníctva, aby si opravili a aktualizovali svoje údaje v profile systému e-ducation.com. Všetky údaje (meno, priezvisko, titul, dátum narodenia, adresa trvalého pobytu, číslo OP,... ) je povinné vyplniť pravdivo, aby sme predišli zbytočnému riešeniu problémov pri skúške, vydávaní vysvedčení a poľovného lístka.

V dňoch 26. – 1.5 sa v Prahe, Bratislave a v Budapešti konalo 60. Generálne zhromaždenie Medzinárodnej Rady CIC (Conseil International de la Chasse - CIC). Takáto forma spoluorganizovania bola prvý krát v histórii a taktiež Slovensko bolo prvý krát organizátorom generálneho zhromaždenia.
Je to  ocenenie dlhodobej aktívnej práce Slovenskej delegácie, a taktiež ocenenie medzinárodne uznávaných úspechov slovenského poľovníctva.

Slovenská poľovnícka komora, Centrum výskumu živočíšnej výroby Nitra, Ústav krajinnej ekológie SAV
PD Mojmírovce, PS "BAŽANT" Mojmírovce, PS „BREZA“ Poľný Kesov

pod záštitou ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a rozvoja vidieka Ľubomíra Jahnátka usporiadajú odborný seminár s medzinárodnou účasťou

SPOLUPRÁCA POĽOVNÍKOV A POĽNOHOSPODÁROV - NOVÁ ŠANCA PRE MALÚ ZVER

ktorý sa uskutoční 30.mája 2013 o 09.00 hod v priestoroch Kaštieľa Mojmírovce.
Stiahnúť tento súbor (Seminár_SPK_Mojmirovce_2013.doc)Seminár_SPK_Moj~.doc[program a prihláška]246 kB

Vážení priateľia prírody a poľovníctva,

Vzhľadom na nie dostatočné zviditeľňovanie našej záslužnej a  zmysluplnej činnosti, ktorú vyvíjaťe  vo svojom voľnom čase v prospech prírody a zveri.
v čase kedy to zver najviac potrebuje :

V  týchto klimaticky kritických podmienkach má poľovníctvo svoje nezastupiteľné miesto v prírode pri prikrmovaní a starostlivosti o voľne žijúcu zver.

Českomoravská myslivecká jednota, Slovenský poľovnícky zväz, redakcia časopisu Myslivost,  redakcia časopisu Poľovníctvo a rybárstvo, Klub fotografů přírody při ČMMJ, Slovenský klub fotografov prírody pri SPZ vyhlasujú aj pre rok 2013 spoločnú fotosúťaž pre Slovákov a Čechov Zlatý jeleň Slávy Štochla.  Súťaž v tomto roku organizuje česká strana a aj súťažné snímky a prihlášky bude preto potrebné zaslať do Čiech na adresu a do termínu uvedené v priložených propozíciách.

Stiahnúť tento súbor (propozicie_ZJ_2013.doc)propozicie_ZJ_2~.doc[propozície]98 kB

Robert HLAVICA Ranní tok.jpg
VÍŤAZ SÚŤAŽE 2012 Robert HLAVICA ČR Ranní tok
Cena FOMEI Petr BAMBOUSEK ČR Drongo a měsíc
Cena čas. MYSLIVOST František Říha ČR Souboj dlaskú
Cena čas. PaR Martin ŠABÍK SR Kto z koho

drongo_a_mesic_petr_bambousek.jpgFrantišek_Říha_Souboj_dlaskú.jpgKto_z_koho_Martin_Sabik.jpg

Ďaľšie kategórie nižšie

Stiahnúť tento súbor (vysledky_tabula_2012.doc)vysledky_tabula~.doc[výsledky]64 kB

Majstrovstvá Slovenska vo vábení jeleňov Hubertlov - Halali o putovný pohár Hubertlovu 01.9.2012 Svätý Anton:
1. Ondrejkov Michal
2. Bella Milan
3. Barát Ondrej

Majstrovstvá Slovenska vo vábení srnčej, diviačej a dravej zveri Hubrtlov - Halali o putovný pohár Hubertlovu v r. 2012
1. Mlynárik Jaroslav
2. Olexa Ľubomír
3. Ondrejkov Michal

Gratulujeme!

Stiahnúť tento súbor (jelenia_2012_press_pdf.pdf)jelenia_2012_pr~.pdf[MS vo vábení jeleňov Hubertlov-Halali o putovný pohár Hubertlovu]148 kB
Stiahnúť tento súbor (ostatna_2012_press_pdf.pdf)ostatna_2012_pr~.pdf[MS vo vábení srnčej, diviačej a dravej zveri Hubertlov-Halali o putovný pohár Hubertlovu]134 kB

Aj v roku 2012 bola vyhlásená organizátormi Fotosúťaž Zlatý jeleň Slávy Štochla 2012, v ktorej sa môžu podľa priložených propozícií zúčastniť všetci zo Slovenskej a Českej republiky, ktorí radi fotografujú prírodu a chcú ukázať poľovníckej alebo nepoľovníckej verejnosti krásy prírody a života v nej prostreníctvom svojho objektívu.

Stiahnúť tento súbor (plagat_ZJ_2012_2_velkost_210x280_spolu.pdf)plagat_ZJ_2012_~.pdf[Plagát]4473 kB
Stiahnúť tento súbor (Propozicie_ZJ_2012_text.pdf)Propozicie_ZJ_2~.pdf[Propozície]1303 kB

V dňoch 7. – 9. októbra 2011 sa uskutoční poznávací zájazd do národného parku Hortobágy v Maďarsku, ktorý je známy ako odpočinkové miesto pre státisíce vtákov na ich jesennej migrácii na juh. Najväčším lákadlom sú desaťtisícové kŕdle charizmatických vtákov žeriavov popolavých.

Aj pre rok 2011 bola vyhlásená spoločná fotosúťaž "Zlatý jeleň Slávy Štochla" pre širokú verejnosť zo Slovenskej a Českej republiky. Súťažiaci mohli posielať svoje snímky v digitálnej forme do konca apríla 2011 v 4 súťažných kategóriách: Cicavce, Vtáky, Ostatné živočíchy a Zo života poľovníkov. V roku 2011 zastrešovala súťaž Česká republika.

Stiahnúť tento súbor (propozicie.pdf)propozicie.pdf[propozície]1206 kB
Stiahnúť tento súbor (Vysledky ZJSS 2011.xls)Vysledky ZJSS 2~.xls[výsledková listina]31 kB