• Osvetové podujatia

• Chovateľské prehliadky

• Aktivity SPK

Kalendár osvetových podujatí 2018

Kalendár osvetových podujatí si môžete stiahnuť tu.

Kalendár kynologických podujatí 2018

Kalendár kynologických podujatí si môžete stiahnuť tu.

Termínový kalendár streleckých podujatí na rok 2018

Kalendár streleckých podujatí na rok 2018 si môžete stiahnuť tu.

Chovateľské prehliadky v roku 2018

Kalendár chovateľských prehliadok trofejí ulovených v poľovníckej sezóne 2017/2018 si môžete stiahnuť tu.

Aktivity SPK

Zlatý jelen Slávu Štochla 2018 - propozície

Slovenský poľovnícky zväz, Českomoravská myslivecká jednota, redakcia časopisu Poľovníctvo a rybárstvo, redakcia časopisu Myslivost, Klub fotografu přírody pri ČMMJ

vyhlasujú forosúťaž Zlatý jeleň Slávu Štochla 2018.

Súťažné kategórie:
1. Cicavce,
2. Vtáky,
3. Ostatné živočíchy,
4. Zo života poľovníkov

PROPOZÍCIE SÚŤAŽE

Súťaže sa môže zúčastniť každý fotograf žijúci v ČR alebo v SR bez ohľadu na členstvo v poľovníckej organizácii či fotografickom klube.

Do fotosúťaže prosíme zasielať len snímky druhov zvierat, vtákov a živočíchov ktoré žijú na území Európy. Zo súťaže budú automaticky vyradené exotické a domáce zvieratá.

Maximálny počet snímkov od jedného autora je 5 pre každú kategóriu. Do súťaže sa prijímajú snímky na CD v digitálnej podobe, formát JPG, GIF a TIF najlepšie vo veľkosti 3508 x 2480 obrazových bodov (veľkosť A4 pri rozlíšení 300 dpi). Veľkosť kratšej strany súboru (snímku) musí byť najmenej 1575 obrazových bodov.

Každé CD musí byť nezmazateľne a čitateľne popísané menom a adresou autora s označením súťažnej kategórie. Ak budete súťažiť vo viacerých kategóriách, vytvorte na CD pre každú kategóriu zvláštnu zložku s názvom kategórie a súťažné snímky umiestnite do príslušnej zložky.

Názov súboru (súťažnej snímky) musí byť malými písmenami, bez interpunkcie a medzier- miesto medzier vložte podtržník.

Názov snímku musí obsahovať meno autora, napr.: tetrov_holniak_karol _novak.TIF  Nesprávne označené CD alebo nesprávne pomenované súbory nebudú do súťaže zaradené.

(v súlade s § 46 zák. 121/2000 Sb. autorský zákon a súhlas so spracovaním osobných údajov autora podľa zák. č. 101/2000 Sb., o zpracování osobních údajů; Pre SPZ a SPK súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle zák.428/2002 Zb. o ochrane osobných údajov.

Súťažiaci, ktorého snímka bude ocenená poskytuje organizátorom nevýhradnú licenciu na použitie fotografie na účely propagácie v zmysle § 33 zák. 618/2003 Z. z. Súhlasí tiež v rámci tejto licencie so zverejnením podaných fotografií v tlačenej alebo elektronickej podobe v rámci súťaže bez nároku na honorár, a to nielen v tlačovinách vydávaných organizátormi súťaže, ale aj v rámci iných reklamných a propagačných prostriedkov. Licencia na použitie fotografií sa poskytuje bez časového a teritoriálneho obmedzenia s právom udeliť podlicenciu. Autorské práva zostávajú autorovi fotografie a pri použití fotografie sa uvedie autor snímky.)

V prípade ocenenia snímku „CENA FIRMY...“ získava na príslušnú snímku partnerská firma súhlas s bezplatným použitím snímku k propagačným a iným publikačným účelom partnerskej firmy.

CENY: podľa rozhodnutia odbornej poroty bude rozdelené najmenej 2000 EUR. Okrem finančného ohodnotenia získajú autori najlepších snímkov i vecné ceny venované organizátormi a sponzormi súťaže.

ADRESA PRE ZASIELANIE SNÍMKOV

Ing. Veronika Vallová

Štefánikova č.10, 811 05 Bratislava

Slovenská republika

Na zadnú stranu obálky uvádzajte: „Zlatý jeleň 2018“

(prosíme autorov snímkov, aby v zásielke uvádzali aj e-mailový a telefonický kontakt)

UZÁVIERKA PRIJÍMANIA SNÍMKOV

Súťažné snímky zasielajte do termínu 30.4.2018.

VYHLÁSENIE FOTOSÚŤAŽE

Vyhlásenie výsledkov a vystavenie vybraných snímkov prebehne na Celoslovenských poľovníckych slávnostiach – Dni sv. Huberta vo Svätom Antone 1-2.9.2018 a v Národním zemědelském muzeu v Prahe.

Attachments:
Download this file (ZJ_2018.jpg)propozície_ZJ_2018[ZJ_2018]265 kB