Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

cmmjDňa 19.6.2018 sa v Mikulove v hoteli Galant zišli zástupcovia ČMMJ s poľovníckymi organizáciami zo Slovenska, Nemecka (celonemecký zväz + Bavorsko) a Poľska. Akciu mala pod patronátom komisie ČMMJ pre zahraničnú spoluprácu, teda ju moderoval jej predseda Ing. Miloš Ježek, Ph.D. Za ČMMJ v úvode vystúpil predseda Ing. Jiří Janota a úvodný referát a hlavnú tému konferencie - Drobná zvěř vs. chemizácie v polnohospodárstve - predstavil Dr. Petr Marada za ekologickú komisiu ČMMJ.

Nasledovali referáty na tému od Ing. Ernsta z Mendelovej univerzity a od Ing. Ježka zaznel príspevok k aktuálnemu stavu populácie vlka. Po prestávke sa diskutovalo s Dr. Strakom o poľovníctve a pohľade naň ako na kultúrne dedičstvo. Týmto bol ukončený blok českých prednášajúcich a nasledovali podnetné príspevky zahraničných účastníkov. Na popoludňajší program bola zorganizovaná exkurzia do Šardic, kde Dr. Marada predstavil spektrum činností spolku pre Prírodu a myslivost, z.s.

V prílohe nájdete výstup, ktorým je prehlásenie jednotlivých organizácií.

Zdroj: www.cmmj.cz

Autor: M.Hustinová

Prílohy:
Stiahnúť tento súbor (prehlasenie_pol.konferencia_stredouropskeho r~.pdf)prehlasenie_pol.konferencia_stredouropskeho r~.pdf[Prehlásenie z poľovníckej konferencie stredoeurópskeho regiónu, ČMMJ, 2018]1134 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.