stahovanie

• Chovateľské prehliadky

• Aktivity SPK

Kalendár osvetových podujatí 2018

Kalendár osvetových podujatí si môžete stiahnuť tu.

Kalendár kynologických podujatí 2018

Kalendár kynologických podujatí si môžete stiahnuť tu.

Termínový kalendár streleckých podujatí na rok 2018

Kalendár streleckých podujatí na rok 2018 si môžete stiahnuť tu.

Chovateľské prehliadky v roku 2018

Kalendár chovateľských prehliadok trofejí ulovených v poľovníckej sezóne 2017/2018 si môžete stiahnuť tu.

Aktivity SPK

Zelená kvapka krvi pre zdravý les

zelena kvapka krvi 4

Lesníci, vlastníci a priaznivci lesov z celého Slovenska spoločne s mestom Zvolen pozývajú širokú verejnosť na jedinečnú akciu, ktorej cieľom je obhájiť prácu slušných a poctivých lesníkov.

V sobotu 24.11.2018 od 10,00 do 13,00 hod. sa na Námestí SNP vo Zvolene uskutoční podujatie Zelená kvapka krvi pre zdravý les.

Ideme darovať lesnícku krv. Budeme hovoriť aj o tom, že o lesy sa treba starať v zmysle tradícií a nových poznatkov. Lesníci tvoria významnú súčasť našej spoločnosti.

Program (moderuje Peter Gogola-Lesmedium):

Lesnícke halali, Zapálenie nórskych ohňov, Vystúpenie mužskej sepváckej skupiny Horehronskí chlopi, Príhovor predsedu Slovenskej lesníckej komory
Príhovor primátorky mesta Zvolen, Vystúpenie speváka Mariana Greksu, Príhovory signatárov Memoranda
Vystúpenie FS Poľana  a Hudobno-spevácka dvojica Pali a Pali. Okrem toho je pre deti aj dospelých pripravených mnoho sprievodných podujatí.

Podujatie bude mať aj humanitárny charakter, spojené je s darovaním najvzácnejšej tekutiny na svete. Dobrovoľným darovaním krvi v Lesnícko-drevárskom múzeu vo Zvolene možno už v najbližších hodinách pomôžete človeku, ktorý to bude súrne potrebovať. Príďte sa nielen zabaviť, ale aj podporiť zelený les, jeho zachovanie, trvalo udržateľné hospodárenie v ňom, ako aj rozumnú ochranu prírody s rešpektovaním vlastníckych práv na základe historických skúseností a s aplikáciou nových vedeckých poznatkov. Jednoducho tak, ako darovanie krvi pomáha zachrániť to najcennejšie čo máme – ľudský život, tak i symbolicky vaša účasť, pomôže zachrániť naše lesy.

Celý program podujatia a sprievodných podujatí nájdete v prílohe.

Attachments:
Download this file (zelena-kvapka-krvi-4.jpg)zelena-kvapka-krvi-4.jpg[Plagát - Zelená kvapka krvi pre zdravý les, 24.11.2018]5500 kB