stahovanie

• Chovateľské prehliadky

• Aktivity SPK

Kalendár osvetových podujatí 2018

Kalendár osvetových podujatí si môžete stiahnuť tu.

Kalendár kynologických podujatí 2018

Kalendár kynologických podujatí si môžete stiahnuť tu.

Termínový kalendár streleckých podujatí na rok 2018

Kalendár streleckých podujatí na rok 2018 si môžete stiahnuť tu.

Chovateľské prehliadky v roku 2018

Kalendár chovateľských prehliadok trofejí ulovených v poľovníckej sezóne 2017/2018 si môžete stiahnuť tu.

Aktivity SPK

Vyjadrenie SPZ k incidentu s cyklistom

spz logoDobrý deň pán Sarvaš,

po prečítaní príspevku o incidente pána Rojčeka s pánom Slavkovským, ktorý bol zverejnený na Vašej webovej stránke (link) sa Slovenský poľovnícky zväz plne d i š t a n c u j e.

Slovenský poľovnícky zväz (ďalej len SPZ) má takmer 60 000 členov a je nemysliteľné, aby SPZ ako poľovnícka organizácia dohliadala na konanie, výroky a chovanie svojich členov pri výkone práva poľovníctva, ale aj na sociálnych sieťach. Pán Slavkovský ako držiteľ zbrojného preukazu, ale taktiež psychologického posudku na držanie zbraní a streliva musí byť znalý zákona a v žiadnom prípade sa nemôže nikomu vyhrážať tak, ako to mal údajne urobiť zverejnením výhražných slov na Facebook-ovom profile p. Rojčeka. Považujeme reakciu pána Slavkovského za neprimeranú, hoci jej následkom mohla byť aj jazda p. Rojčeka po nevyznačených cykloturistických chodníkoch, lesných cestách, zvážniciach na približovanie dreva a jeho konanie mohlo mať za následok devastáciu lesa, čím mohol porušiť zákon o lesoch, resp. aj zákon o ochrane prírody a krajiny.

Nemáme však žiadne informácie, čo sa stalo v lese, kto ako konal a čo kto porušil, ale od pána Slavkovského si vyžiadame stanovisko k danému incidentu. Pre SPZ však zatiaľ ostáva záhadou, prečo sa pán Rojček nevyjadril, čo bolo dôvodom vzniku konfliktu a pri akej príležitosti prišiel s pánom Slavkovským do kontaktu.

SPZ sa pánovi Rojčekovi touto cestou ospravedlňuje, avšak odmieta niesť zodpovednosť za neprimerané správanie a konanie nášho člena pána Slavkovského. SPZ požiada Prezídium policajného zboru Slovenskej republiky o prehodnotenie výrokov p. Slavkovského a spôsobilosť na držanie zbraní a streliva.  Veríme, že pokiaľ sa uvedený skutok preukáže, bude vinník potrestaný.

S pozdravom,

Slovenský poľovnícky zväz – ústredie
                                                                                      Štefánikova 10, 811 05 Bratislava

Toto stanovisko vzniklo na základe žiadosti o vyjadrenie Slovenského poľovníckeho zväzu pre Magazín Biker od redaktora Martina Sarvaša, ktorý SPZ dostalo mailom dňa 4.12.2018, k incidentu uverejnenom na linku vyššie.

Zdroj: www.polovnictvo.sk