• Osvetové podujatia

• Chovateľské prehliadky

• Aktivity SPK

Kalendár osvetových podujatí 2018

Kalendár osvetových podujatí si môžete stiahnuť tu.

Kalendár kynologických podujatí 2018

Kalendár kynologických podujatí si môžete stiahnuť tu.

Termínový kalendár streleckých podujatí na rok 2018

Kalendár streleckých podujatí na rok 2018 si môžete stiahnuť tu.

Chovateľské prehliadky v roku 2018

Kalendár chovateľských prehliadok trofejí ulovených v poľovníckej sezóne 2017/2018 si môžete stiahnuť tu.

Aktivity SPK

ŽIVÁ LÚKA ONLINE

ziva luka logoProjekt Živá lúka, ktorého prípravu sme už niekoľkokrát avizovali konečne ožil!

Chvíľku to trvalo, kým sa nám podarilo vychytať všetky nedostatky, no myslíme že sa oplatilo čakať. Aplikácia Živá lúka je poskytnutá Slovenskou poľovníckou komorou a OZ ZELEŇ, ktorá slúži na elektronické ohlasovanie termínov kosby jarných krmovín poľnohospodármi, notifikáciu registrovaných užívateľov (poľovníkov aj dobrovoľníkov) o pripravovaných preventívnych akciách. Má bezpečnú dvojúrovňovú registráciu, prostredníctvom e-mailu a sms. Poskytuje možnosť koordinácie aktivít všetkých zainteresovaných skupín obyvateľstva. Mapový grafický podklad poskytuje presné vyznačenie a názornosť konania sa preventívnych akcií, pripravovaných poľovníkmi na základe informácií o kosbe od poľnohospodárov.

Vďaka aplikácii dostupnej na webovej stránke www.zivaluka.sk sa môžete prihlásiť v jednej z troch úrovní: 1. poľnohospodár 2. poľovník 3. dobrovoľník.

Podobné projekty veľmi úspešne fungujú v Českej republike Senoseče-online a v Nemecku, preto veríme, že ani na Slovensku to nebude ináč a verejnosti neostanú ľahostajné nevinné životy mláďat.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať na:

Slovenská poľovnícka komora: e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., tel. č.:0910 707 082

ĎAKUJEME!

zivaluka