Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

phpPKjvi1Ministerstvo životného prostredia SR nás informovalo listom zo dňa 30.4.2019 o pozastavení dovozu rohov nosorožcov zo všetkých krajín. Na základe tejto informácie  Ministerstvo životného prostredia SR, ako Výkonný orgán CITES SR, pozastavuje vydávanie povolení na dovoz rohov nosorožcov zo všetkých krajín do odvolania.

Ostatné časti trofejí je možno aj naďalej dovážať. Pozastavenie vydávania dovozných povolení pre rohy nosorožcov sa nevzťahuje na poľovnícke trofeje, ktoré slovenskí poľovníci už ulovili a zatiaľ nedoviezli z dôvodu, že ich spracovávajú preparátori v krajine ich ulovenia.

Celá informácia o pozastavení dovozu v prílohe.

Foto: ilustračné
Autor: M.Hustinová

Prílohy:
Stiahnúť tento súbor (pozastavenie_dovozu_rohov_MZP_2019.pdf)pozastavenie_dovozu_rohov_MZP_2019.pdf[MŽP SR - pozastavenie dovozu rohov, 2019]385 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.