Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do svojich zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.

Prosíme ctených klientov, kvôli pandémii COVID-19, aby uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

prof.Imrich Točka 1941 2020 3Zomrel prof. Imrich Točka, laureát Ceny mesta Nitry

Dňa 9. mája 2020 vo veku nedožitých 79. narodením navždy opustil svojich blízkych a aj poľovnícku komunitu prof. Imrich Točka - nielen významný predstaviteľ poľovníckeho hnutia a osvety, ale aj zanietený pedagóg, regionálny historik, spisovateľ, numizatik a záchranca kultúrnych pamiatok.

Vo svojej výskumnej oblasti na SPU v Nitre bol autorom, resp. sa autorsky spolupodieľal, na tridsiatich odborných publikáciách a ďalších desiatkach článkov v odborných periodikách. Po odchode do dôchodku bol autorom autorom vyše dvadsiatky vedecko populárnych knižných diel z oblasti poľovníctva, regionálnej histórie, kampanológie a numizmatiky, z ktorých veľkú časť vydal vo vlastnej réžii.

Angažoval sa v zväzovom poľovníckom hnutí. V roku 2000 sa významnou mierou zaslúžil o založenie Obvodnej poľovníckej komory v Nitre, kedy stal sa jej prvým predsedom.

Medzi jeho najvýznamnejšie knižné diela z oblasti poľovníctva patria publikácie Základy poľovníctva (1970, spoluautor A. Bakoš), Poľovníctvo (1978, spoluautor A. Bakoš), Nitrianske poľovníctvo (2013) a Poľovníckym chodníkom kráčali spolu s nami (2018).

Bol držiteľom Zlatej medaily Ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR za zásluhy o rozvoj poľovníctva na Slovensku (2004) a tiež laureátom Ceny mesta Nitry za celoživotný príspevok ku kultúrnemu rozvoju a propagácii mesta a záchrane kultúrneho dedičstva (2016) 

ČESŤ JEHO PAMIATKE!

autor: Gabriel Točka

prof.Imrich Točka 1941 2020 2

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.