Brozura A5 lezata 01V roku 2020 si pripomíname 100. výročie organizovaného poľovníctva na Slovensku.

Pri tejto príležitosti sme pre laickú verejnosť vydali informačnú brožúru s názvom kampane Poľovníctvo má zmysel.
Čo je to poľovníctvo? Prečo poľovníci lovia zver? Kde sa môže poľovať? Aký je rozdiel medzi rohom a parohom? A mnoho iných odpovedí na základné otázky nájdete v našej brožúre, ktorú si môžete stiahnuť z prílohy alebo tiež z novo spustenej webovej stránky www.polovnictvomazmysel.sk.

Povedzme ľuďom, že poľovníctvo je tu už sto rokov a že to, čo poľovníci robia má zmysel a dopad na náš každodenný život.
Brožúra vyšla v tlačenej podobe v náklade 70 000 kusov, z toho 30 000 bolo zaslaných všetkým 60-tim obvodným poľovníckym komorám na Slovensku.

Slovenská poľovnícka komora, ako jednotná samosprávna organizácia zastrešuje všetkých, viac ako 63 tisíc poľovníkov a pokračuje tak v odkaze zakladateľa organizovaného poľovníctva gen. MUDr. Jana Červíčka - Lovecký ochranný spolok pre Slovenskou (1920).

Stiahnúť tento súbor (polovnictvo_ma_zmysel_I.pdf)polovnictvo_ma_zmysel_I.pdf[Poľovníctvo má zmysel - informačná brožúra]36453 kB