Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

WhatsApp Image 2021 01 26 at 09.06.44Tak, ako sme včera 25.1.2021 avizovali v našom Stanovisku k opakovaným individuálnym etickým a odborným zlyhaniam niektorých držiteľov poľovných lístkov, dnes sme návrhy Prezídia SPK prezentovali aj na pôde Národnej Rady SR.

Predseda výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahuta, minister agrorezortu Ján Mičovský, zástupcovia agrorezortu, riaditeľ odboru envirokriminality, Zvieracia ombudsmanka a predsedníčka OZ Nádej pre kone a ľudí veľmi pozitívne hodnotili návrhy, ktoré sme predložili na sprísnenie odstrelu psov. Vypočuli si taktiež naše závažné pripomienky k nezákonnému voľnému pohybu psov a mačiek v prírode.

Zúčastnení sa zhodli na tom, že sa nejedná iba o nebezpečenstvo, ktoré hrozí zveri alebo chráneným živočíchom, ale hlavne iným návštevníkom prírody, či už venčiacimi psov, vykonávajúcimi turistiku či cykloturistiku.

V budúcnosti budeme rokovať o systémových zmenách v zákone o poľovníctve, týkajúcich sa sprísnených podmienok pre odstrel túlavých psov a mačiek, sprísneniu sankcií za trestný čin pytliactva, prípadne spáchania trestného činu poškodenia majetku alebo cudzej veci vykonané v nedbanlivosti, ale i sprísnenie podmienok v zákone, ktorým sa upravujú podmienky držania psov. Hovorili sme aj o ešte užšej spolupráci pri zamedzovaní a odhaľovaní envirokriminality, týraní zvierat a ďalších problematikách súvisiacich s poľovníctvom či držbou a chovom zvierat.

Stretnutie sa zúčastnil v zastúpení viceprezident Alojz Kaššák s:
predsedom výboru Jaroslavom Karahutom,
ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jánom Mičovským,
generálnym riaditeľom Sekcie poľnohospodárstva MPRV SR Martinom Nevolným,
generálnym riaditeľom Sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva MPRV SR Michalom Tomčíkom,
predsedníčkou OZ Nádej pre kone a ľudí Lenkou Kmeťovou,
zvieracou ombudsmankou Zuzanou Stanovou,
riaditeľom odboru envirokriminality na Prezídiu Policajného zboru MV SR Máriom Kernom.

WhatsApp_Image_2021-01-26_at_09.06.44.jpegWhatsApp_Image_2021-01-26_at_09.15.39.jpeg

Autor: M.Hustinová
foto: MPRV SR