Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

 
 

dd8717d03149543c5feef7a66595fa19 XLRedakcia Světa myslivosti vyhlasuje 18. ročník súťaže Rarita roka o najzaujímavejšiu srnčiu trofej. Uzávierka pre prijímanie fotografií raritných trofejí do prvého kola tohto ročníka je 14. mája. Do súťaže je možné prihlasovať snímky trofejí srncov ulovených ako v minulých rokoch, tak v tohtoročnej sezóne.Pre tých, ktorí súťaž nepoznajú, len stručne pripomíname jej princíp:

– Súťaže sa môže zúčastniť každý poľovník z Českej republiky a Slovenska, ktorý zašle (elektronicky alebo klasicky poštou) do redakcie Světa myslivosti fotografiu srnca s atypickou trofejou, ktorého ulovil v českej alebo slovenskej poľovnej oblasti.

– K fotografii súťažiaci pripojí nasledujúce údaje: svoje meno a priezvisko, názov poľovnej oblasti, v ktorej bol srnec ulovený, okres, na ktorého území sa poľovná oblasť nachádza, dátum ulovenia, vek uloveného srnca a svoje kontaktné údaje (adresu, telefónne číslo, e-mail).

– Súťaž je rozdelená do šiestich základných kôl a Veľkého finále.

– Vizuálne hodnotenie trofejí v základných kolách vykonáva sedemčlenná porota. Porotcovia budú hodnotiť trofeje individuálne, každej trofeji pridelia počet bodov na stupnici 1–10. Body pridelené jednotlivými porotcami sa sčítavajú. Fotografie desiatich trofejí s najvyšším súčtom bodov budú zverejnené v najbližšom čísle Světa myslivosti vychádzajúcom po uzávierke príslušného súťažného kola a na internetových stránkach Světa myslivosti (www.svetmyslivosti.cz).

– V nasledujúcom kole bude porota hodnotiť trofeje zaslané do redakcie k ďalšiemu termínu uzávierky. Z výsledného súboru bude znova vybrané a zverejnené desať trofejí. Týmto spôsobom prebehne šesť základných kôl, z ktorých vzíde šesť víťazných trofejí odbornej poroty postupujúcich do Veľkého finále.

– V každom kole bude prebiehať tiež hlasovanie čitateľov prostredníctvom SMS správ a na internetových stránkach Světa myslivosti (www.svetmyslivosti.cz). Systém hlasovania bude zverejnený na uvedených internetových stránkach, kde sa budú po uzávierkach jednotlivých kôl objavovať fotografie trofejí prihlásených do súťaže. Podľa výsledkov hlasovania čitateľov bude pre každý mesiac vyhlásená „víťazka čitateľov“, ktorá tiež postúpi do Veľkého finále.

– Vo Světe myslivosti č. 11/2024 budú okrem fotografií najlepších trofejí 6. kola podľa poroty a víťaznej trofeje čitateľov tohto kola zverejnené tiež fotografie víťazných trofejí piatich predchádzajúcich kôl – od odbornej poroty aj od čitateľov spoločne.

– Absolútnu víťaznú trofej súťaže Rarita roka 2024 vyberie z kolekcie víťazných trofejí šiestich základných kôl (podľa hodnotenia čitateľov aj hodnotenia poroty spoločne) porota, a to rovnakým systémom ako v základných kolách. V prípade bodovej zhody rozhoduje o poradí počet bodov získaných v základnom kole. Konečné poradie bude vyhlásené vo Světe myslivosti č. 12/2024.

– Svoju víťaznú trofej vyberú z kolekcie víťazných trofejí šiestich základných kôl (podľa hodnotenia čitateľov aj hodnotenia poroty spoločne) tiež čitatelia. Vo Světe myslivosti č. 11/2024 bude zverejnený kupón, ktorým budú môcť hlasovať. Zvíťazí trofej s najvyšším počtom hlasov. Podrobné pravidlá nájdete na www.svetmyslivosti.cz.

Ako zasielať fotografie trofejí? Elektronicky: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Poštou: Lesnická práce, s. r. o., námestie Smiřických 1, 281 63 Kostelec n. Č. l.

Uzávierky pre zasielanie fotografií trofejí do jednotlivých kôl:

  1. kolo – zasielajte do 14. 5. 2024 (fotografie desiatich najlepších trofejí budú zverejnené vo Světe myslivosti č. 6/2024)
  2. kolo – zasielajte do 12. 6. 2024 (Svět myslivosti č. 7/2024)
  3. kolo – zasielajte do 10. 7. 2024 (Svět myslivosti č. 8/2024)
  4. kolo – zasielajte do 14. 8. 2024 (Svět myslivosti č. 9/2024)
  5. kolo – zasielajte do 11. 9. 2024 (Svět myslivosti č. 10/2024)
  6. kolo – zasielajte do 16. 10. 2024 (Svět myslivosti č. 11/2024)

Porota tento rok pracuje v rovnakom zložení ako v roku 2023. Jej členmi sú: Ing. Arnošt Buček – konateľ spoločnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc, s. r. o.; Ing. Vít Čelko – člen Ústrednej hodnotiteľskej komisie Slovenského poľovníckeho zväzu, Čimhová; Ing. Jan Halámek – člen Ústrednej hodnotiteľskej komisie trofejí, Kunovice; Martin Jambor – profesionálny lovecký sprievodca, Brno; Ing. et. Ing. Markéta Kalábová, Ph.D. – prodekanka pre študijnú činnosť Fakulty lesníckej a drevárskej Českej zemědelskej univerzity v Prahe; Ing. Miloš Pochobradský – riaditeľ Českej lesníckej akadémie Trutnov; doc. Ing. Miloslav Vach, CSc. – člen Ústrednej hodnotiteľskej komisie trofejí, Uhlířské Janovice.

Pozor, uzávierka 3. kola je už 10. júla 2024!

 

HĽADAŤ

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Agrotrade 01

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD