Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

diviak 02Okresný úrad Nitra vydal zákaz využívania lesov verejnosťou v troch poľovných revíroch Breziny, Čelár a Veľká zvernica. Zákaz vstupu do lesov platí od pondelka 25. marca do odvolania, informoval Pavol Slamka z pozemkového a lesného odboru. Dôvodom zákazu je výskyt a možné ďalšie šírenie afrického moru ošípaných u diviačej zveri.

Poľovné revíry sa nachádzajú v katastrálnych územiach obcí Hosťovce, Lovce, Žikava, Topoľčianky, Jedľové Kostoľany, Žikava, Hostie a časť obce Hostie Panský diel v okrese Zlaté Moravce. V týchto lokalitách aktuálne evidujú zhruba dve desiatky uhynutých kusov diviačej zveri.

Zákaz vstupu do lesa sa nevzťahuje na obhospodarovateľov lesných pozemkov, užívateľov poľovných revírov, členov lesnej, poľovnej i rybárskej stráže, stráže prírody, štátnych zamestnancov pri výkone štátnej správy, záchranné a ozbrojené zložky Slovenskej republiky. Za porušenie zákazu hrozí pokuta do výšky 3320 eur.

Hľadať

Sledujte HALALI

halali premiera

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.