Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

amp czŠtátna veterinárna správa (SVS) eviduje nový prípad afrického moru ošípaných (AMO) v populácii diviačej zveri v Libereckom kraji. Ide o diviaka uloveného blízko obce Horní Vítkov (okres Liberec) vo vymedzenom uzavretom pásme I. Vzhľadom na to, že ide o prvý pozitívny prípad mimo uzavretého pásma II, v krátkom čase bude toto pásmo rozšírené. Súčasne bude vykonaná úprava uzavretého pásma I.

Od začiatku tohto roku SVS zatiaľ eviduje dva prípady AMO u ulovených diviakov. Celkom bolo v Českej republike od začiatku nákazy v roku 2022 potvrdených 59 prípadov AMO u diviačej zveri. AMO sa stále vyskytuje iba u voľne žijúcich ošípaných divých, v chovoch domácich ošípaných nebola v Českej republike táto nákaza doteraz potvrdená.

amp cz

Zdroj: africkymorprasat.cz

Hľadať

Sledujte HALALI

halali premiera

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.