Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

INFORMAČNÝ LETÁK 

SPK

VÝZVA ČLENOV SPK NA PODPORU ODHAĽOVANIA VTÁČEJ KRIMINALITY

Chceme požiadať všetkých našich členov, nakoľko vieme, že mnohí z Vás aj v tomto období individuálne pracujete v revíroch, aby ste prispeli svojou aktivitou a pomohli pri vyhľadávaní uhynutých tiel dravcov, viac si všímali okolie ozimín, osiatych polí, či remízok, kde viete, že sa dravce dlhodobo zdržiavajú, hniezdia či lovia potravu, alebo si tiež všímali pohyb podozrivých cudzích osôb. Problematika otráv chránených druhov živočíchov a voľne žijúcej zveri patrí medzi najzávažnejšie formy environmentálnej trestnej činnosti. Ide o mimoriadne nebezpečnú činnosť pre spoločnosť, kde okrem usmrcovania živočíchov vzniká priama hrozba aj pre človeka.
Chráňte seba, svoje rodiny, domáce zvieratá i voľne žijúcu zver pred týmto nebezpečím. Buďte prosím súčinní a nápomocní ako Polícii SR, tak Ochrane dravcov na Slovensku.

POVEDZTE VEREJNOSTI, ŽE SA RODIA MLÁĎATÁ!!! STIAHNITE SI PLAGÁT TU:

SPK

ZÁKAZ OLOVENÉHO STRELIVA? SME PROTI !!!

14 organizácií zastupujúcich 1,25 milióna občanov na Slovensku a v Čechách sa spojilo, aby sa zhodlo na výzve inštitúciám EÚ na čele s EK proti snahám o zákaz oloveného streliva a v rybárskych olovkách na mokradiach i mimo nich. EK oficiálne stanovila, že do konca roka 2020 zakáže olovo na mokradiach. Do roku 2022 by potom malo byť olovo plošne zakázané vo všetkých druhoch streliva a v rybárskych záťažiach. V posledných mesiacoch už dvakrát členské štáty EÚ u tzv. Výboru REACH odmietli návrh EK na zákaz olova na mokradiach zdroj z dôvodu značných právnych i technických pochybností. Európska komisia však pripravuje tretí finálny návrh, ktorý má predložiť v apríli 2020, a necháva sa počuť, že ho "pretlačí" aj proti názoru členských štátov EÚ. Do výzvy sa zapojila Slovenská poľovnícka komora, Slovenský rybársky zväz, Slovenský strelecký zväz, Slovenská asociácia dynamickej streľby, Asociácia presnej streľby Slovenska, Slovenská asociácia westernovej streľby, spolu s ČR.

SPK

Sledujte nás na: facebook.com/polovnictvo.spk

Prílohy:
Stiahnúť tento súbor (il-15t.pdf)il-15t.pdf[Informačný leták SPK - 15 týždeň - formát PDF]2345 kB
Stiahnúť tento súbor (mladata_niesu_opustene2020.jpg)mladata_niesu_opustene2020.jpg[Mláďatá v prírode nie sú opustené! - Plagát A4]1803 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.