Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

INFORMAČNÝ LETÁK 

SPK

amo pod kontr

VIDEO: Poľovnícky infoservis:
AFRICKÝ MOR POD KONTROLOU

Africký mor ošípaných máme na Slovensku pod kontrolou od roku 2014 odkedy sa prvý raz objavil v Poľsku. Od tohto obdobia vykonávame preventívne opatrenia, odoberáme vzorky z ulovených a uhynutých diviakov, znižujeme hustotu diviačej zveri a každoročne je schvaľovaný Národný kontrolný alebo aj eradikačný program proti AMO. Aká je spolupráca poľovníkov a veterinárov od počiatku si môžete vypočuť v nasledovnom videu.

SVEDOMITÍ SLOVENSKÍ POĽOVNÍCI INFORMUJÚ VEREJNOSŤ O RODENÍ MLÁĎAT

Niektorí aktívni užívatelia poľovníckych revírov, ktorí sa aktuálne stretávajú v prírode s veľkým množstvom ľudí, osádzajú pre edukáciu a osvetu tabule s plagátmi na najfrekventovanejších miestach pri vstupe do extravilánu obce, na obecných nástenkách, na cyklotrasách či turistických trasách alebo miestach na táborenie.

Ďakujeme všetkým užívateľom poľovných revírov, poľovníkom i dobrovoľníkom za zaslané fotky a pozitívnu činnosť pri informovaní verejnosti!

Viac info TU.

Plagáty o rodení mláďat, ale aj mnohé iné nájdete TU.

SOKOLIARSTVO MÔŽE BYŤ ZAPÍSANÉ NA SVETOVÝ ZOZNAM UNESCO

Slovenskí sokoliari predložili spolu s ďalšími šiestimi štátmi návrh na zápis do zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO. O zápise prvku bude rozhodovať komisia v Paríži v decembri roku 2021. Spolu sa tak k sokoliarskej tradícii hlási 24 krajín. Napriek tomu, že naši sokoliari patria k svetovej špičke, na zápis do svetového zoznamu stále čakajú. Slovenská komisia nás do národného zoznamu neprijala 5 krát. Zapísaní sme boli až v roku 2019. Držiteľom zápisu sokoliarstva do národného zoznamu je Slovenský klub sokoliarov pri SPK. Na Slovensku, ako v jedinej krajine na svete, je sokoliarstvo povinným vyučovacím predmetom a vyučuje sa dokonca na úrovni materskej i základnej školy, stredných ale aj vysokých školách. Viac v našej reportáži TU.

013 IMG 4465

image10

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vydalo mimoriadne povolenie na lov niektorých druhov raticovej zveri - Viac info TU.

Sledujte nás: fbjpgfacebook.com/polovnictvo.spk instagram 1581266 640 instagram.com/polovnictvo_ma_zmysel

 

Attachments:
Download this file (19t.pdf)19t.pdf[Informačný leták - 19. týždeň]877 kB

HĽADAŤ

Sledujte HALALI

halali premiera

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD