Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

SPK

INFORMAČNÝ LETÁK

PREDSTAVUJEME VÁM LOGO 100
ROKOV ORGANIZOVANÉHO POĽOVNÍCTVA
NA SLOVENSKU

Plagat 100rokov jarabica 01

ZACHRAŇUJME MLÁĎATÁ A ZMEŇME SPOLOČNE POHĽAD NA POĽOVNÍCTVO

APLIKÁCIA ŽIVÁ LÚKA

Máj je obdobím rodenia mláďat, ktorých matky vyhľadávajú predovšetkým vyššie porasty lúk, či krmovín. V rovnakom období však dochádza k ich koseniu a preto množstvo zvierat končí ako obeť poľnohospodárskych mechanizmov. Preto OZ ZELEŇ spolu so Slovenskou poľovníckou komorou spustili pred rokom webovú aplikáciu www.zivaluka.sk, kde môžu poľnohospodári jednoducho a rýchlo zapísať termín a miesto plánovanej kosby, čím si splnia zákonnú povinnosť a umožnia užívateľom poľovných revírov zorganizovať preventívne akcie a eliminovať škody.
Manuál k prihlasovaniu nájdete TU.
zl

Prihlasovať do aplikácie sa môžete ako:
1. poľnohospodár - pre ohlasovanie kosieb,
2. poľovník - pre organizovanie preventívnych akcií (overenie cez číslo PL),
3. dobrovoľník - kynológovia, verejnosť, ktorá chce pomôcť.

ZA DVA MESIACE SME ULOVILI 6 055 KUSOV DIVIAČEJ ZVERI

Za dva mesiace tohoročnej sezóny sme na Slovensku odlovili o 2 385 kusov diviačej zveri viac ako v mesiacoch marec-apríl roku 2019.

Celkovo ich tak bolo za 61 dní doby lovu v poľovníckej sezóne 2020/2021 ulovených neuveriteľných 6 055. Keď si počet ulovených diviakov vydelíme dňami doby lovu, zistíme, že denne sa na Slovensku uloví približne 100 kusov diviačej zveri!

Vyzerá to tak, že túto sezónu ďaleko presiahneme tú vlaňajšiu, kedy sme ulovili viac ako 75-tisíc kusov diviačej zveri!

Podrobnejšie info nájdete po kliknutí na link.

VIDEO: DVOCH MUŽOV PRI RUŽOMBERKU NAPADLI MEDVEDE

„Už som bol zmierený asi aj s tým, že je po mne“, takto sa vyjadril jeden z napadnutých. V posledných dvoch mesiacoch došlo v krátkom čase v okolí Ružomberka k dvom napadnutiam medveďom hnedým. Jeden napadnutý bol poľovník, ďalší zase nepoľovník. Pozrite si ich výpovede v nasledovnom videu.video

Sledujte fbjpg facebook.com/polovnictvo.spk instagram 1581266 640instagram.com/polovnictvo_ma_zmysel
Prílohy:
Stiahnúť tento súbor (21t.pdf)21t.pdf[Informačný leták - 21. týždeň]1521 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.