Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

INFORMAČNÝ LETÁK SPK

VIDEO: DISKUSIA O VEĽKÝCH ŠELMÁCH S VICEPREZIDENTOM SPK ALOJZOM KAŠŠÁKOM O MANAŽMENTE MEDVEĎA A PROTI NULOVEJ KVÓTE NA LOV VLKA DRAVÉHO!

V Rádiu Regina Stred ste si mohli dňa 7.10.2020 vypočuť reláciu Klub komunálnej politiky, kde sme hovorili o veľkých šelmách. Opäť to však bol "súboj" názorov, kde viceprezident SPK Alojz Kaššák vystúpil v otázkach polarizujúcich spoločnosť spolu s ministrom agrorezortu Jánom Mičovským a generálnym riaditeľom sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva Michalom Tomčíkom, štátnym tajomníkom envirorezortu Michalom Kičom, riaditeľom ŠOP SR Dušanom Karaskom.

lojzo

Keďže počty medveďov a vlkov sú podľa nášho názoru na historických maximách, požadujeme len to, čo nám dovoľuje, umožňuje a čo schvaľuje európska a národná legislatíva, teda AKTÍVNY MANAŽMENT VEĽKÝCH ŠELIEM, na základe riadneho výskumu, monitoringu, odborného výpočtu a jasne stanovených pravidiel daných programami starostlivosti, pod ktoré sa pri schválení podpísali všetky relevantné dotknuté štátne aj mimovládne organizácie, ktoré dnes požadujú nulovú kvótu pre lov vlka.      

Viceprezidentovi Alojzovi Kaššákovi ďakujeme za jeho výstup a argumenty, ktoré musel mnohokrát obhajovať a vracať sa ku nim, keďže ho rečníci takmer nepustili k slovu. Všetci rečníci sa však následne zhodli, že za vysoké stavy zveri môžeme vďačiť aktuálnemu jednotvárnemu rázu našej krajiny a jej úživnosti. Toto všetko je potrebné zmeniť.

CELÉ VIDEO NÁJDETE NA NAŠEJ WEBOVEJ STRÁNKE TU

POĽOVNÍCI PONÚKLI OBČANOM          PROSTREDNÍCTVOM APLIKÁCIE UŽ VIAC AKO  9 000 KG DIVINY V KOŽI

Po dvoch mesiacoch odkedy Slovenská poľovnícka komora spustila webovú aplikáciu pre uľahčenie predaja a nákupu diviny začíname hodnotiť jej fungovanie. Slovenskí poľovníci vďaka aplikácii ponúkli za 60 dní našim občanom viac ako 9 000 kilogramov diviny v koži. 125 verifikovaných predajcov zadalo viac ako 150 reálnych ponúk. Najčastejšie ponúkanými druhmi bola a stále je jelenia a danielia zver, nasleduje srnčia a diviačia zver. Hlavná poľovnícka sezóna sa však len začne rozbiehať a ponuky všetkých druhov raticovej zveri budú určite pribúdať. So stúpajúcim počtom ponúk, stúpa aj počet registrovaných kupujúcich, ktorých je už viac ako 200.

Aplikácia má dve hlavné funkcionality. Prvou, je registrácia predajcu-užívateľa poľovného revíru riadne zaregistrovaného na Regionálnej veterinárnej a potravinovej správe s uvedením kontaktov. Už v tejto forme môže registrovaných predajcov kontaktovať ktokoľvek za účelom kúpy diviny v koži. Tou druhou je reálne zadanie ponuky diviny v koži s uvedením dátumu jeho ulovenia, ceny, váhy, odberného miesta, kontaktov a ďalších potrebných informácií.

Vďaka dotazníku o spokojnosti predajcov, ktorý sme spustili tento týždeň dostávame informácie, že väčšine predajcom sa záujemcovia o kúpu diviny vďaka ich registrácii v aplikácii a uvedeným kontaktným údajom ozvú ešte skôr, ako užívateľ poľovného revíru zadá reálnu ponuku na predaj. Takýto odbyt zabezpečuje efektívne znižovanie stavov zveri, pretože poľovníci už vopred vedia, že ľudia majú záujem o divinu v koži.

CELÚ TLAČOVÚ SPRÁVU NÁJDETE TU

2mesiace

Sledujte FB facebook.com/polovnictvo.spk insta instagram.com/polovnictvo_ma_zmysel
Attachments:
Download this file (40t.pdf)40t.pdf[Informačný leták - 40. týždeň]2998 kB

HĽADAŤ

Sledujte HALALI

halali premiera

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD