Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

SPK

INFORMAČNÝ LETÁK

SPUSTILI SME PETÍCIU
 POĽOVNÍCTVO MÁ ZMYSEL – ZA ZACHOVANIE ORGANIZOVANÉHO POĽOVNÍCTVA NA SLOVENSKU

Slovenská poľovnícka komora vyhlásila petíciu za zachovanie organizovaného poľovníctva na Slovensku.
Podnetom pre túto petíciu je organizovaný útok na poľovníctvo, na komunitu poľovníkov a ich rodín, ako nástroj na obhajobu stáročí osvedčeného princípu aktívnej zodpovednej ochrany prírody.    
Preto žiadame Národnú radu SR, aby zamietla snahy o spochybnenie 100 ročnej tradície organizovaného poľovníctva na Slovensku a nedovolila, aby zrušením národnej poľovníckej samosprávy komorového typu, bez analýzy dopadov na prírodu, spoločnosť a  štátny rozpočet, došlo na Slovensku k likvidácii jedného z významných pilierov občianskej spoločnosti.

V Petícii požadujeme najmä, že:   
1. Poľovníctvo bude zamerané na zachovanie, ochranu a optimálne využívanie zveri ako prírodného   bohatstva.
2. Poľovníctvo bude organizované formou jednotnej poľovníckej samosprávy.     
3. Nová legislatíva vytvorí podmienky na efektívne financovanie poľovníctva bez nároku na verejné financie daňových poplatníkov.   
4. Výkon práva poľovníctva v poľovných revíroch musí byť dlhodobý a stabilný a zabezpečovaný         predovšetkým prostredníctvom dostatočného  počtu odborne zdatných poľovníkov znalých miestnych pomerov, v ktorom sa poľovný revír nachádza.
5. Bude efektívne fungovať poľovná stráž v boji proti environmentálnej trestnej činnosti.       
6. Zosúladí sa legislatíva agrorezortu a environrezortu.        

POĽOVNÍCI A PRIATELIA PRÍRODY, PODPORTE TÚTO PETÍCIU, ŠÍRTE A PODPISUJTE JU MEDZI VŠETKÝMI ZNÁMYMI KTORÝM JE POTREBNÉ POVEDAŤ, ŽE POĽOVNÍCTVO MÁ NAOZAJ ZMSEL!
CELÉ ZNENIE PETÍCIE I PETIČNÉ HÁRKY NÁJDETE TU

PETÍCIU JE MOŽNÉ PODPISOVAŤ AJ ELEKTRONICKY NA: WWW.POLOVNICTVOMAZMYSEL.SK

Všetci chceme zachovať historickú kontinuitu a chceme našim deťom odovzdať s plnou zodpovednosťou dobrého hospodára slovenskej vidieckej krajiny, spoločné prírodné bohatstvo všetkých občanov SR tak, ako sme to presadzovali už v úspešnej petícii organizovanej slovenskými poľovníkmi z roku 2003, ktorú vtedy podpísalo viac ako 350 tisíc občanov. Vtedy sme boli prvýkrát nútení prezentovať cieľ vytvorenia jednotnej poľovníckej organizácie, spochybňovanej vtedajším vedením rezortu pôdohospodárstva, prostredníctvom vládneho návrhu na zmenu a doplnenie zákona o poľovníctve.

peticia2
Sledujte fbjpg facebook.com/polovnictvo.spk instagram 1581266 640instagram.com/polovnictvo_ma_zmysel
Prílohy:
Stiahnúť tento súbor (43t.pdf)43t.pdf[Informačný leták - 43. týždeň]1082 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.