Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

 

Dnes si pripomíname sviatok sv. Huberta, patróna všetkých poľovníkov. A keďže sa hovorí, že „poľovník bez psa je len polovičný poľovník“, tak vám dnes symbolicky prinášame video z diskusie S rozumom do hory - Poľovnícka kynológia, ktorá prebehla počas CVPP 2022 v Nitre.

Poľovnícka kynológia je jednou z najdôležitejších súčastí poľovníckej praxe, výkonu práva poľovníctva, či výcviku a dokonca šľachtenia poľovníckych plemien psov. Všetci vieme, že poľovný pes je nielen pomocník pri love, ale aj pri dohľadávaní poranenej zveri alebo aj pri ochrane zveri napr. pri poľnohospodárskych prácach. Slovenská kynológia má silné postavenie nielen doma, ale aj v zahraničí, či už po organizačnej stránke pri organizovaní podujatí, ale aj kvalitou jedincov narodených na Slovensku, ktorí svojimi výkonmi prezentujú náš chov po celom svete. Slovenskí kynológovia sú uznávaní nie len v Európe ale aj vo svete.

V diskusii vystúpia:
Ing. Jozef Jursa, CSc. - prezident Slovenskej kynologickej jednoty, Kynologickej rady SPK aj Kynologickej rady SPZ;
Ing. Róbert Kanásom - podpredseda Kynologickej rady SPZ
Mgr. Anderej Siget - člen Kynologkcej rady SPZ
Ing. Marián Končený - vedúci odboru kynológie SPK a SPZ
Ing. Veronika Vallová - chovateľka Slovenského hrubosrstého stavača

Moderujú:
PhDr. Ľubo Kľúčik a Ing. Alojz Kaššák 

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.