Minister Ľubomír Jahnátek otvoril medzinárodnú konferenciu „Ženy a trvalo udržateľné poľovníctvo – skúsenosti, súčasnosť i budúcnosť“, ktorú organizovali Klub slovenských poľovníčok a Slovenská poľovnícka komora.

Teší  ma, že aj dámy sa dokážu spojiť v prospech spoločných záujmov poľovníctva. Sám som totiž poľovník,  mám rád  prírodu, rád prežívam vzácne chvíle v prírode, ktoré sú pre mňa zdrojom  energie  a čerpám z nich mnoho podnetov  aj pre svoju prácu. Som si istý, že aj dnešná vaša medzinárodná konferencia bude základným pilierom vzniku medzinárodnej aktivity poľovníčok pod krídlami najväčšej organizácie poľovníkov na svete – Medzinárodnej rady pre poľovníctvo a ochranu zveri -  CIC,“ povedal minister a svoj prejav ukončil slovami: „Som presvedčený, že Vaše aktivity prinesú osoh nielen poľovníctvu na Slovensku, ale aj v celosvetovom meradle.
Na konferencii sa zúčastnil aj generálny sekretár CIC Tamás Marghescu: „Podiel žien v poľovníckej komunite sa rapídne mení v mnohých krajinách. Toto je veľmi pozitívny trend a my by sme mali urobiť všetko pre jeho podporu.

Prezident Slovenskej poľovníckej komory Tibor Lebocký vyzdvihol dlhoročnú prácu a podporu všetkých, ktorý sa pričinili o založenie Klubu slovenských poľovníčok. „Naše dámy prispeli svojim odhodlaním a prácou k posilneniu spolupatričnosti rodiny poľovníkov nielen na národnej, ale aj na medzinárodnej úrovni.

Na dvojdňovej medzinárodnej konferencii odzneli príspevky  poľovníčok z Česka, Maďarska, Dánska, Ruska, Litvy, či Slovenska.

Cez aktivity žien-poľovníčok môžeme veľmi dobre poukázať na pozitívnu rolu poľovníkov, pozitívnu stránku našej práce. Môžeme mať kladný a veľmi dôležitý vplyv na mládež a deti. Môžeme riešiť a organizovať aktivity, ktoré nie sú blízke našim mužským kolegom, môžeme propagovať konzumáciu diviny ako zdravý stravovací štýl,“ zdôraznila na konferencii Soňa Supeková, prezidentka Klubu slovenských poľovníčok.