Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do svojich zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.

Prosíme ctených klientov, kvôli pandémii COVID-19, aby uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

Článok Nový Trap Strelnica NIžná HutkaStrelecký areál v Nižnej Hutke, ktorý je majetkom OkO SPZ Košice-okolie sa začal budovať koncom 70- tych a začiatkom 80 tých rokov minulého storočia. Odvtedy už uplynulo 40 rokov. Strelnica od pôvodného vzhľadu prešla a v súčasnej dobe je prekrásnym prírodným prostredím, ktoré dopĺňajú dve skeetové strelištia, olympijský trap, guľové strelištia 100m, 75m a 50m. Na 75 m guľovom strelišti sa nachádza bežiaci diviak. Brokové disciplíny sú doplnené aj zajacom rabbit vďaka prevádzkovateľovi strelnice.

V súčasnej dobe pripravujeme aj strelište na compact sporting v spolupráci s prevádzkovateľom strelnice, ktorý zakúpil vrhačky, ktorá sa dajú premiestňovať a elektronický systém na spúšťanie vrhačiek.

V roku 2019 sa Rada OkO SPZ Košice-okolie rozhodla, že trapové strelište, v ktorom boli osadené pneumatické vrhačky staršie ako 40 rokov sa vymenia za nové automatické vrhačky. Nové vrhačky nám dodala firma Falcon-czech z Moravy. V súčasnej dobe už sú nové vrhačky v prevádzke. Samozrejme bolo potrebné vykonať aj určité stavebné zmeny, ktorých sa ujali členovia OkO SPZ a streleckého klubu Strelnica Nižná Hutka. Vďaka za pomoc.

Na súčasnom trape okrem olympijského trapu je možné strieľať aj univerzálny trap, doublé trap a samozrejme aj tréning – jednotlivé smery.
Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým členom Rady OkO SPZ Košice-okolie, ako aj všetkým tým, ktorí sa na realizácie projektu rekonštrukcie tohto strelišťa podujali.

Autor: Ing. Ľudovít Lippai
tajomník OkO SPZ Košice-okolie

Článok Nový Trap Strelnica NIžná Hutka

 

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.