O kvóte na lov vlka sa dnes na pracovnom rokovaní nerozhodlo. Väčšina účastníkov rokovania sa stotožňovala s návrhom NLC, ktoré predostrelo kvótu lovu 50 - 70 jedincov. Dozvedeli sme sa, že v tomto roku pribudlo podľa záznamov NLC na Slovensku 212 vĺčat a jeho areál sa rozšíril za 15 rokov o 42%. Argumenty pre lov vlka sa počas diskusie pracovnej skupiny dotýkali počtu oviec, ktoré za posledné tri roky klesli o 50 000 kusov v rámci SR a chovy oviec o 251. Podpredseda Zväzu chovateľov oviec a kôz na Slovensku pracovnej skupine oznámil, že viac ako 1500 oviec, ktoré boli strhnuté v najčastejších prípadoch vlkmi NEBOLI nahlásené! Takáto škoda predstavuje viac ako 500 000€! Hlásené škody sa však pohybujú len na úrovni od 40-60 tisíc € ročne.
Za nulovú kvótu boli: MŽP SR, ŠOP SR, SWS, LOZ Vlk, Lesy SR, š.p.
Za lov vlka boli: MPRV sekcia poľnohospodárska, MPRV odbor poľovníctva, MO SR, VLM SR, š. p., SPK, OÚ v sídle kraja, NLC, ŠVPS, SPPK, ZCHOK, CHPO Poľana.
Rozhodujúce slovo má predseda pracovnej skupiny Michal Tomčík, generálny riaditeľ Sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva MPRV SR, ktorý zhrnul štvorhodinovú diskusiu: „Túto tému vnímam veľmi citlivo a vo vzťahu k celému Slovensku. Musíme brať ohľad aj na obyvateľov tejto krajiny, ktorí sú zasiahnutí koronakrízou a ktorých sa problematika vlka bytostne dotýka. Mnohí z nich sa ocitli v zúfalej situácii. Názory členov pracovnej skupiny sú rozdielne, ale zodpovednosť za krajinu máme všetci rovnakú voči prírode aj voči ľuďom, ktorí v nej žijú.“ Komisia preto bude zasadať ešte raz.
Poľovníctvo je zachovanie. Zbraňou poľovníka nebol na našom území vyhubený žiadny druh zveri. Práve naopak historické pramene hovoria, že práve poľovníci boli tí, ktorí boli ako prví za ochranu druhu, ktorému hrozilo vyhynutie, napr. to tak bolo pri medveďovi, kamzíkovi či dropovi. Poľovnícky manažment je trvalo udržateľným spôsobom hospodárenia v krajine, ktoré podporuje aj IUCN.