Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

 
 

fb cover signVážení užívatelia poľovných revírov,

v máji 2022 spustila FACE - Federácia poľovníckych zväzov Európskej únie (FACE), ktorá zastupuje záujmy 7 miliónov poľovníkov Európy, petíciu-kampaň európskych poľovníkov s cieľom vyzvať kľúčové politické inštitúcie v EU na spoluprácu s poľovníkmi pri ochrane prírody a formovaní budúcnosti poľovníctva. 

Zahŕňa 9-bodovú petíciu, ktorá požaduje zmeny v rámci kľúčových tém vzťahujúcich sa na poľovníctvo a ochranu prírody. Kampaň je reakciou na rastúci počet problémov, ktorým poľovníci v Európe čelia a ktoré „prichádzajú z Bruselu“. Cieľom tejto kampane je identifikovať a riešiť tieto problémy, odkloniť sa od trendu zvaľovania viny na poľovníctvo a namiesto toho uznať dôležitosť poľovníctva pre biodiverzitu a zjednotenie kultúry naprieč Európou.

FACE je najväčším demokratickým zastupiteľským orgánom poľovníkov na svete a jedným z najväčších európskych občianskych združení.

​Doposiaľ bolo vyzbieraných viac ako 200 000 elektronických aj fyzických podpisov. Slovensko v zastúpení viceprezidentky SPK Zuzany Balandovej a viceprezidenta SPZ Dušana Krajniaka, odovzdalo koncom októbra v Burseli osobne takmer 2 500​ podpisov na podpisových hárkoch. 

Keďže kampaň pokračuje do apríla budúceho roka, týmto Vás chceme vyzvať a poprosiť, aby ste pozbierali predovšetkým teraz - v čase organizovania spoločných poľovačiek čo najviac fyzických alebo elektronických podpisov od poľovníkov, ale aj nepoľovníckej verejnosti, ktorá má pozitívnu filozofiu vnímania poľovníctva. Nezáleží na tom, akej národnosti je dotyčná osoba.

​Všetky informácie k petícii, ako aj jej možnosť elektronického podpisu nájdete na webe: https://signforhunting.com/sk/

​Podpisové hárky nájdete v prílohe.

#SignForHunting #PodpíštePrePoľovníctvo

dusan_krajniak_zuzana_balandova.jpgodovzdanie_SK_harkov.jpgrokovanie_FACE_sk.jpg

fb cover sign

Prílohy:
Stiahnúť tento súbor (FACE petícia Návrat prírody_2022 hárok a požiadavky.docx)FACE petícia Návrat prírody_2022 hárok a požiadavky.docx[Podpisové hárky - Kampaň EU poľovníkov]45 kB

Hľadať

Sledujte HALALI

halali premiera

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.