Poľovníci zostali poslednou skupinou občanov na Slovensku, ktorí sú ochotní pre ochranu zveri a prírody a pre zlepšenie prírodných podmienok zvierat obetovať svoje zdanené finančné prostriedky, voľný čas a materiálne prostriedky.

Napriek tomu sa stávajú terčom útokov, ako súčasť lacnej populistickej predvolebnej kampane niekoľkých úzko zameraných skupín chovateľov domácich zvierat, ktorým sú prednejšie záujmy psov a mačiek ako komplexná ochrana prírody a zvierat v nej. Tento útok nespočíva len v pripravovanej novele vyhlášky Ministerstva zdravotníctva, proti ktorej sa ohradili aj ďalší vlastníci a držitelia strelných zbraní, ktorá nezmyselne, byrokraticky a hlavne finančne sťažuje proces držby zbraní bez odborného významu ale aj novela zákona č 274/ 2009 Z. z. o poľovníctve, ktorá je legislatívnym nezmyslom kde si odporujú paragrafy samostatného zákona, taktiež je v rozpore s inými zákonmi SR a hlavne so smernicami EU - prioritne vtáčej smernice . Ide proti filozofii odbornej a celkovej ochrane prírody Slovenskej Republiky. Ak tieto odborné argumenty, ktoré boli tlmočené celému politickému spektru nepomohli, veríme v dobre legislatívne pripravený tím právnikov kancelárie prezidenta SR , že tieto chyby odhalia a pán prezident vráti zákon na prepracovanie Národnej rade Slovenskej republiky. Touto cestou poľovnícka verejnosť, ktorá pozostáva zo 60 tisíc občanov tejto krajiny žiada spolu s ich rodinnými príslušníkmi Ivana Gašparoviča, aby zvážil negatívne dopady tejto novely zákona a zákon nepodpísal. Zachránite tým pán prezident niekoľko stoviek spevavého vtáctva a iné prísne chránené ale aj trvaloudržateľné obhospodarované zvieratá. Veríme, že lacná politická kampaň nemôže zasahovať do odborných argumentov.

Slovenská poľovnícka komora