Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do svojich zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.

Prosíme ctených klientov, kvôli pandémii COVID-19, aby uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

07Poľovnícke združenie SOKOL Plavecký Štvrtok (okres Malacky) už tradične niekoľko rokov organizuje brigádu zameranú na likvidáciu nelegálnych skládok odpadu v poľovnom revíri Plavecký Štvrtok. Tento rok sa akcia konala 13.04.2019, revír čistilo spolu 16 členov PZ, 2 čakatelia na členstvo a 3 sympatizanti poľovníctva. Čistá príroda je dôležitá aj pre viacerých obyvateľov obce Plavecký Štvrtok, ktorí sa taktiež dlhodobo zúčastňujú brigády ku Dňu Zeme. V sobotu prišlo okrem poľovníkov vyčistiť okolie svojej obce ďalších cca 50 ľudí. Firma NAFTA a.s. so sídlom v Plaveckom Štvrtku znova sponzorsky zabezpečila a na vyzbierané smeti poskytla 4 veľkokapacitné kontajnery, ktoré sa čoskoro zaplnili.

Ďalší vyzbieraný odpad sa vozil priamo do zberného dvora v obci Plavecký Štvrtok. Podarilo sa vyzbierať celkovo 7 kontajnerov smeti rôzneho druhu, od plastových fľašiek, oblečenia, stavebného a komunálneho odpadu,  skla, elektrospotrebičov či autodielov a 1 kontajner plný pneumatík. Počas brigády pomáhali aj mechanizmy od firmy FirstFarms Agra M, s.r.o. Po skončení akcie sa brigádnici zišli v obecnom Kultúrnom dome, kde pre nich pripravili guláš z diviny poľovníci z PZ SOKOL a chutný chlebík poskytla miestna pekáreň Gamapek OK, s.r.o.

Príroda si zaslúži našu pozornosť a pomoc a veríme, že nezodpovedných ľudí, ktorí si nájdu čas a nosia svoj odpad do prírody namiesto do zberných dvorov, bude oveľa menej. Treba si uvedomiť, že ako sa k prírode správame, tak sa nám príroda odvďačí!

Ing. Tamara Štanglerová
tajomníčka PZ SOKOL

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.