Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

článok press 8Skalické hory patria k lokalite, ktorá ponúka široké možnosti nielen športovým aktivitám, turizmu, ale je aj svetom ojedinelej fauny a flóry. Práve zvýšená návštevnosť lokality, v blízkosti umiestnené smetisko a nedisciplinovanosť niektorých návštevníkov spôsobuje, že odpadky sa v prírode hromadia a ohrozujú nielen životné prostredie, ale aj zver v nej žijúcu. Jednou z posledných aktivít, ktorú organizovali členovia Poľovnej spoločnosti Skalica Raková, dňa 15. 05. 2021,  bola brigáda realizovaná pod záštitou Slovenskej poľovníckej komory. Projekt „čistý revír – čistá príroda“ prepojil poľovnú i nepoľovnú verejnosť a spoločnými silami sa v Skalických horách podarilo 25 účastníkom vyzbierať 15 vriec rôzneho odpadu. Pozornosť bola zameraná najmä na vodné toky, pramene, napájadlá, okolia chát a rôzne zariadenia. Práve chata „Krížnica“, nachádzajúca sa v centre Skalických hôr,  bola miestom zahájenia a ukončenia brigády, s možnosťou využitia bohatého občerstvenia, ktoré bolo zabezpečené pre všetkých účastníkov, bez rozdielu. Súčasťou vyzbieraných nečistôt boli napríklad pneumatiky, plasty,  plech alebo sklo. Pevne veríme a dúfame, že práve táto akcia prispeje k čistej prírode a revíru,  ktorý tak radi navštevujú nielen poľovníci, ale aj ostatní milovníci prírody. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným poľovníkom, dobrovoľníkom, študentom, organizátorom a taktiež kuchárovi, ktorý zabezpečil výnimočnú odmenu v podobe bohatého občerstvenia!

Martina Hanzlíková
predsedníčka OsK OPK Skalica

fotky_článok_press_1.jpgčlánok_press_8.jpgčlánok_press_9.jpgčlánok_press_10.jpg

 

 

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.