Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

img_4416.jpgŽijeme dobou covidovou. Aj nás, milovníkov prírody, ktorí sme zároveň našli vášeň pre poľovníctvo poznačila táto doba.

Obyvateľstvo, uzavreté v dlhom lockdowne objavilo čaro prírody. Na jednej strane vítany jav, na druhej zvýšená záťaž na prírodu, zvlášť v našom revíri. Je to prímestský bratislavský revír, atakovaný všetkými tlakmi, ktoré takáto poloha prináša. Boli sme svedkami doslova procesií ľudi, ktorí miesto zavretých obchodných centier trávili voľné chvíle v prírode.

Nie všetci sa vsak správali tak, ako by to malo byť normálne. Spústa odpadkov lemovala takmer všetky schodné aj neschodné cestičky v Širokom okolí.

Hneď ako to situácia dovoľovala, zorganizovali sme pre nás už tradičný zber odpadkov aj v našom revíri.

Ten sa skutočnil v sobotu, 5. Júna 2021. Informáciu o konaní sme zverejnili na tabuli Miestneho úradu Vajnory. Miestny úrad nám poskytol aj veľkokapacitný kontajner a nákladnú multikáru, ktorou sme zvážali objemnejšie odpady na miesto nakladania pri poľovníckej chate vo Vajnorských vinohradoch.

Na tejto akcii sa zúčastnilo spolu 17 ľudí a podarilo sa nám zlividovať 4,8 tony odpadov. Ako samozrejmost'ou sme si na záver akcie spríjemnili dobre vykonanú prácu nefalšovaným poľovníckym guľášom.

Ján Beňovský
Tajomník PZ

img_4400.jpgimg_4401.jpgimg_4407.jpgimg_4412.jpgimg_4416.jpg

 

 

 

Hľadať

CELOŠTÁTNA POĽOVNÍCKA VÝSTAVA A AGROKOMPLEX 2022

ax a cvpp

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Telekomunikačný partner

O2BD

Zmluvní Partneri:

 

m hunt


ibo jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

oz zelen

 

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.