Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

 
 

zber odpadu kamenica 4Dnešný svet je veľmi uponáhľaný... Na túto formulku sa mnohí z nás „vyhovárame“ a nevieme,  a možno ani nechceme robiť to, čo by malo byť pre nás všetkých tak prirodzené. Spraviť si vo svojom okolí poriadok. Každoročne sa na celom Slovensku pod výzvou Slovenskej poľovníckej komory a televíznej relácie Halali, koná prospešná činnosť pre našu prírodu pod názvom Čistý revír = Čistá príroda. V sobotu 18.3.2023, sa aj členovia poľovníckeho združenia Jazvec Kamenica nad Cirochou rozhodli  zorganizovať túto užitočnú a toľko potrebnú činnosť.  Poľovníci a priatelia prírody sa rozdelili do troch skupín podľa katastrov obcí na ktorých sa rozprestiera poľovný revír Hrabiny - Kamenica nad Cirochou, Kamienka a Modrá nad Cirochou. Na veľké prekvapenie poľovníkov sa zišlo aj mnoho dobrovoľníkov, ktorým na našich lesoch záleží a prišli pomôcť vyčistiť našu okolitú prírodu.

Dokonca prišli pomôcť aj deti. Počas zbierania odpadu bolo mnohým až smutno z toho akí vieme MY ĽUDIA byť bezcitní a čo všetko dokážeme odviezť do našich lesov. Okrem obrovského množstva plastov sa našli  práčky, sklo, oblečenie, linoleum, hrnce, detský kočiar, pneumatiky... Veru je toho veľa čo menovať. Čistili sa lesy, remízky , brehy potokov aj lúky.  Spoločne nakoniec dokázali vyzbierať viac než 5 ton separovaného odpadu. Na koniec brigády pripravili poľovníci z PZ Jazvec Kamenica nad Cirochou pre každého účastníka akcie občerstvenie.  V neposlednom rade si ale každý účastník odnášal domov pocit zadosťučinenia , že svojim málom dokázali ochrániť našu prírodu a pomohli vyčistiť naše okolie od množstva odpadu.

Veľké poďakovanie patrí všetkým zúčastnením členom poľovníckeho združenia, priateľom prírody, všetkým občanom obcí ktorí prišli pomôcť a samosprávam, ktoré pomohli so spracovaním vyzbieraného odpadu.

Na záver už len malá prosba  od organizátorov:

 „ Ľudia prosíme Vás, buďme ohľaduplní voči našej prírode . Nič nám prírodu nemôže nahradiť. Preto si po návšteve v nej odnesme domov všetko to, čo sme si do nej priniesli. Ak nájdeme v lese nejaký odpad, ak je to možné vezmime ho tam, kde má svoje miesto. Verte nám, že príroda sa nám odvďačí v podobe krásnych kvetov,  čistých lúk a lesov plných spevavých vtákov a spokojnej zveri . Správajme sa v lese ako slušný ľudia a nenechávajme v prírode neporiadok.“

Veríme, že sa ľudia zmenia a odpadu v našich lesoch bude už len menej a nebudú nám pribúdať nové skládky, ktorými ubližujeme nie len sebe ale aj našej prírode a všetkým živočíchom v nej.

Ing. Lukáš Vataha

zber_odpadu_kamenica_1.jpegzber_odpadu_kamenica_1.jpgzber_odpadu_kamenica_2.jpegzber_odpadu_kamenica_2.jpgzber_odpadu_kamenica_3.jpegzber_odpadu_kamenica_3.jpgzber_odpadu_kamenica_4.jpg

 

HĽADAŤ

Sledujte HALALI

halali premiera

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD