Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

 
 

zber odpadu meliata 1 zmensenaV mene obce Meliata ako starosta obce Csaba Husaník a ako člen výboru PZ Meliata by som Vám chcel trošku informovať o začatí nášho podujatia ktorý sme organizovali prvý krát už v roku 2017 násť. Ja ako starosta a poľovník oslovil som okolité obce a mestá ktorým cez kataster tečie rieka Muránka. Ponúkli nám  dobrovoľnú pomoc Vodácky klub HRON. Prvý rok sme začali čistením rieky Muránka lebo to vyzeralo najhoršie od odpadov ako to vidíte aj na fotkách. Boli oslovený rybári,včelári,ochranári,školy,dobrovoľníci a poľovníci ktorý v Meliate zabezpečili obed a dovoz odpadu z prírody. Už v roku  2019 násť na čistení rieky sa nás zúčastnilo spolu 750 čo bolo o 200 účastníkov viac ako v minulom roku. V obci Meliata sme prvý rok vyzbierali okolo 200 vriec odpadu.

Vďaka všetkým dobrovoľníkom, ale už sa podarilo našu akciu rozšíriť na dvojdňovú. PZ Meliata zaradilo čistenie medzi celoročne povinné brigády pre členov,lebo každý rok oni zabezpečujú aj obed pre účastníkov. Keď je dobré počasie, čistenie trvá ráno od 8:00 do 13:00 oficiálna ale u nás spolu so všetkými organizátormi okolitých obci vyhodnotenie trvalo aj do večera. Podla počet osôb rozdelíme ich na skupiny a každá skupina dostane jeden úsek na čistenie. Dúfame že naša tradícia názvom „Spoločne za čistú Muránku“ bude aj naďalej  pokračovať.

Tento rok PZ Meliata spoločne z obecným úradom organizuje akciu „ čistá príroda = čistý revír“. Čistenie sa bude konať 22.04.2023 sobotu ráno od 8:00 pri starom mlyne v Meliate. 

Počasie nám prialo zúčastnilo sa 65 osôb boli rozdelení na šesť skupín. Pozbieralo sa 45 vriec odpadu, vedúci skupiny boli domáci poľovníci ktorý ponosili vrecia do dediny. Z dediny už Fúra s.r.o. zberová spoločnosť odvezie na skládku ako sponzorské. Po výbornom obede (gul.pol.) sme všetci dobrej nálade ukončili úspešný deň pred zotmením. Nálada bola veľmi dobrá ako aj inokedy a mali sme dobrí pocit že sme zase urobili dačo pre našu prírodu.    

MVDr. Zoltán Németh

zber_odpadu_meliata_1_zmensena.jpgzber_odpadu_meliata_2_zmensena.jpgzber_odpadu_meliata_3_zmensena.jpgzber_odpadu_meliata_4_zmensena.jpgzber_odpadu_meliata_5_zmensena.jpg

 

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.