Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

 
 

vycapy cisty revir24 7Poľovnícke združenie Výčapy-Opatovce s spolupráci s obcou Výčapy-Opatovce zorganizovali dňa 16. marca 2024 akciu ČISTÝ REVÍR = ČISTÁ PRÍRODA.

I keď predpoveď počasia naznačovala, že by sa nemuselo jednať o ten najslnečnejší deň, tak aj napriek tejto skutočnosti prišlo podporiť daný projekt približne 80 nadšencov. Nakoniec sa však aj počasie priklonilo na našu stranu, a tak sme mohli spolu stráviť pekný a produktívny deň.  Veľmi potešujúcim faktom bolo zistenie, že ochrana životného prostredia nie je vôbec cudzia deťom, ktoré nám prišli pomôcť v hojnom počte.

Spolu sa nám podarilo z prírody vyzbierať mnoho odpadu a zaplniť ním jeden veľkoobjemový kontajner. V prevažnej miere sa jedná o niekoľko rokov staré odpady, avšak táto aktivita priniesla aj smutné zistenie, že nezodpovedné umiestňovanie odpadov do prírody  ešte stále nie je len spomienkou na minulosť, nakoľko sme museli od odpadu opätovne zbavovať parcely, ktoré boli čistené už v minulom roku. Akcia bola zavŕšená pri kultúrnom dome, kde bol pre účastníkov pripravený poľovnícky guláš.       

Týmto vyslovujeme veľké ĎAKUJEME všetkým, ktorí sa nebáli vysúkať si rukávy, pustiť sa aj do tvrdej práce a vykonať niečo osožné pre životné prostredie. Príroda sa vám za to odvďačí už pri najbližšej prechádzke, keď si ju budete môcť užívať plným dúškom a bez prítomnosti takých elementov, ktoré tam rozhodne nepatria.

PZ Výčapy-Opatovce

vycapy_cisty_revir24_1.jpgvycapy_cisty_revir24_2.jpgvycapy_cisty_revir24_3.jpgvycapy_cisty_revir24_4.jpgvycapy_cisty_revir24_5.jpgvycapy_cisty_revir24_6.jpgvycapy_cisty_revir24_7.jpgvycapy_cisty_revir24_8.jpgvycapy_cisty_revir24_9.jpgvycapy_cisty_revir24_10.jpgvycapy_cisty_revir24_11.jpg

 

HĽADAŤ

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Agrotrade 01

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD