Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

 
 

chyzerovce 5 zmensena

Poľovnícke združenie Chyzerovce po druhýkrát zorganizovalo akciu zameranú na zber odpadu vo svojom  revíri. Tentokrát sme okrem Mesta Zlaté Moravce oslovili aj Gymnázium Janka Kráľa v Zlatých Moravciach, aby aj mladšie generácie mali možnosť oboznámiť sa s aktivitami poľovníkov. Dňa 30. mája 2024 o 9:00 sa dve prvácke triedy gymnázia spolu s poľovníkmi pustili do čistenia okolia rieky Žitavy medzi prvým a štvrtým splavom. Študenti mali možnosť počas maturitného týždňa pobudnúť pár hodín v prírode a podieľať sa na jej zveľaďovaní.

Napriek bujnej a vysokej vegetácii sa tridsiatim dobrovoľníkom podarilo vyzbierať cca. 350 kg odpadu v hlavnom zdroji vody pre náš poľovný revír.

Pri zhodnotení akcie sme sa so školou dohodli na ďalšej budúcej spolupráci a podobnej akcii, ktorá by mala prebehnúť v skorších jarných mesiacoch, aby bolo čistenie efektívnejšie.

Hubert Paluš

chyzerovce_1_zmensena.jpgchyzerovce_2_zmensena.jpgchyzerovce_3_zmensena.jpgchyzerovce_4_zmensena.jpgchyzerovce_5_zmensena.jpgchyzerovce_6_zmensena.jpg

HĽADAŤ

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Agrotrade 01

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD