ostroluckym lesomObvodná poľovnícka komora vo Zvolene a Oblastná organizácia Slovenského poľovníckeho zväzu vo Zvolene v rámci poľovníckej osvetovej kampane Jún – mesiac poľovníctva, spolu s partnermi pripravila pre žiakov zvolenských škôl a regiónu Zvolen nultý ročník kultúrno – náučného podujatia „Ostrolúckym lesom“. Cieľom podujatia je priblížiť deťom a mladej generácii hodnotu a význam zodpovedného prístupu k prírode a životnému prostrediu, prostredníctvom budovania základných princípov ako úcta, tolerancia, solidarita a rešpekt. Budovať tieto princípy bez vzdelávania a poznania našej histórie nie je možné, preto sme za miesto konania nášho podujatia zvolili kultúrnu pamiatku kaštieľ Ostrá Lúka (kaštieľ Ostrolúckych), kde sa príkladne spája krása prírody a história zvolenského regiónu. Počas podujatia deti zážitkovou formou spoznajú nezastupiteľnú prácu lesníkov a poľovníkov v prospech záchrany a trvalej udržateľnosti nášho prírodného bohatstva. Zážitkové stanovištia žiakom priblížia výnimočnosť slovenského poľovníctva nielen v európskom, ale aj svetovom meradle, prostredníctvom poľovníckej hudby, národných plemien psov či sokoliarstva ako nehmotného dedičstva UNESCO.

ostroluckym lesom

HĽADAŤ