Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

CHP OVP 15Chovateľskú prehliadku trofejí zahájila osvetová komisia OPK Skalica už v piatok a to programom pre deti. Deťom zo základných a materských škôl sa predstavili sokoliar s dravcom, poľovníci s ukážkami práce poľovných psov, stavačov a v neposlednom rade si deti zasúťažili v rozlišovaní zvukov zvierat z lesa. Naučili sa ako a čím sa zver v lese prikrmuje a ako sami sa môžu podieľať na správnom cykle prírody. Celkom nás prišlo pozrieť viac ako 400 deti z okresu Skalica, čo nás nesmierne teší!

Sobota už patrila na Holíčskom zámku len poľovníkom. Pri príležitosti ukončenia sezóny sa uskutočnilo oceňovanie najaktívnejších poľovníkov a tradičná chovateľská prehliadka trofejí, ktorej súčasťou bol aj program pre deti. Lesná pedagogika, hádanky, kvízy, za ktoré boli deti ocenené bohatými darčekmi. Na programe pre deti sa zúčastnilo viac ako 450 detí. Popri trofejí mohli návštevníci v depozite zámku obdivovať aj detské výtvarné práce v rámci súťaže "Život na lúke". V priestoroch valov Holíčskeho zámku prebiehala paralelne aj oblastná výstava psov, či prezentácie sokoliarov. Nechýbali ani stánky s poľovníckymi potrebami či chutné divinové špeciality.

Z pohľadu poľovnej i nepoľovnej verejnosti si myslím, že akcia prispela k pozitívnemu vnímaniu umenia poľovníkov, čomu prispel jak slávnostný sprievod Sv. Huberta s družinou i celkové predstavenie toho, čo poľovníctvo robí výnimočným.

Martina Hanzalíková
predsedníčka osvetovej komisie OPK

CHP__OVP18.jpgCHP__OVP_1.jpgCHP__OVP_2.jpgCHP__OVP_3.jpgCHP__OVP_5.jpgCHP__OVP_6.jpgCHP__OVP_7.jpgCHP__OVP_8.jpgCHP__OVP_9.jpgCHP__OVP_10.jpgCHP__OVP_11.jpgCHP__OVP_12.jpgCHP__OVP_13.jpgCHP__OVP_14.jpgCHP__OVP_15.jpgCHP__OVP_16.jpgCHP__OVP_17.jpgCHP__OVP_19.jpgfotky_CHP_program_deti.jpgfotky_CHP_program_deti_2.jpgfotky_CHP_program_deti_3.jpgfotky_CHP_program_deti_5.jpgfotky_CHP_program_deti_6.jpg

HĽADAŤ

Sledujte HALALI

halali premiera

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD