chovatelska prehliadka vranov 3V dňoch 22.3. až 26.3. 2023 usporiadala Obvodná poľovnícka komora a okresná organizácia vo Vranove nad Topľou chovateľskú prehliadku trofejí za poľovnícku sezónu 2022 /23, ktorá sa konala v priestoroch centra voľného času. Obvodná hodnotiaca komisia posúdila 213 jeleních, 327 srnčích, 23 dančích, 24 diviačích, 2 muflonie a 16 trofejí jazveca.

Jeleň lesný 28 medailových trofejí, daniel škvrnitý 3 medailové trofeje, srnec lesný 11 medailových trofejí, diviak lesný 1 medailová trofej a jazvec lesný 8 medailových trofejí.
Najsilnejšia trofej jeleňa: 210,05 bodov CIC (zlatá medaila) lovec J. Volkay, PO Hubertlov Cabov.
Najsilnejšia trofej daniela: 201,10 bodov CIC (zlatá medaila) lovec Ján Čandik, PZ Vlčia hora Nižný Hrušov.
Najsilnejšia trofej srnca: 146,67 bodov CIC (zlatá medaila) lovec Viliam Hlad PZ Topľa Soľ.
Najsilnejšia trofej diviaka: 111,25 bodov CiC (bronzová medaila) lovec Blažej Baran ml. Lesy OZ Vihorlat.
Najsilnejšia trofej jazveca: 23,30 bodov CIC (zlatá medaila) lovec Igor Sopoliga ml. PZ Topľa Bystré.

Súčasťou chovateľskej prehliadky bola aj výtvarná súťaž " Lesná zver očami deti"

Ocenené práce:

Kategória MŠ:
1. cena Lara Karpačová, MŠ Okulka, „Diviak na prechádzke“
2. cena Anna Berešová, MŠ Kukučínová, „ Jeleň a jeho priatelia“
3. cena Emma Ivanová, MŠ Juh, „Medveď Ťarbalaba“

Kategória ZŠ 1.-2. ročník:
1. cena Zoe Brečková, ZŠ Lúčna, „Lesní kamaráti“
2. cena Júlia Hajníková, ZŠ Sídlisko II, „Podvečer lesa“
3. cena Klára Lojanová, Cirkevná spojená škola Vranov nad Topľou

Kategória ZŠ 3.-4. ročník:
1. cena Gabriela Tamášová, ZŠ Lúčna, „Jeleň lesný“