V dňoch 26. – 1.5 sa v Prahe, Bratislave a v Budapešti konalo 60. Generálne zhromaždenie Medzinárodnej Rady CIC (Conseil International de la Chasse - CIC). Takáto forma spoluorganizovania bola prvý krát v histórii a taktiež Slovensko bolo prvý krát organizátorom generálneho zhromaždenia.
Je to ocenenie dlhodobej aktívnej práce Slovenskej delegácie, a taktiež ocenenie medzinárodne uznávaných úspechov slovenského poľovníctva.
V Prahe sa uskutočnilo pracovné rokovanie Rady CIC a účastníci GZ boli hosťami osláv 90. výročia založenia ČMMJ , ktorej skvostom bola Svätohubertovská omša v katedrále Sv. Václava celebrovaná kardinálom Dominikom Dukom.
Pod mottom“ zver nepozná hranice" sa účastníci GZ presunuli do Bratislavy kde vrcholných predstaviteľov CIC prijal pán prezident SR, jeho excelencia Ivan Gašparovič.
Pod symbolom spolupráce a sú vedené naše aktivity v poľovníckej komunite u nás doma i vo svete. Program pokračoval na Bratislavskom hrade v hudobnej sieni kde bola prvý krát na svete predstavená poľovnícka opera – úryvok „ Královsvo lesa“ napísanej Mariánom Čížom v predstavení sólistov opery SND , Máriou Gelnekyovou, Otokarom Kleinom a Dušanom Jarjabkom. Hostia umelci Noémi Szelényi z Maďarska a Josefa Šmukařa z ČR symbolizovali spoločné historické korene poľovníctva v regióne a jej rozmanitosť.
Nasledujúce dva pracovné dni boli odštartované oficiálnym otvorením na pohostinnej pôde maďarského parlamentu kde sa pochvalne vyjadrili vrcholní predstavitelia CIC o úvodnom programe a vyjadrili poďakovanie českej a slovenskej poľovníckej samospráve. Na otvorení sa za rezort pôdohospodárstva sa a rozvoja vidieka prihovoril pán štátny tajomník Štefan Adam. Rezort reprezentoval taktiež aj generálny riaditeľ sekcie lesníckej ing. Ján Mizerák. Delegáciu Slovenska viedol vedúci Slovenskej delegácie CIC Ing. Tibor Lebocký.
Výslekami rokovaní boli o.i :
GZ prijalo informáciu, že v divízii kultúry mimoriadne aktívne napredujú lukostrelci, dosahujúci postupne rušenie zákazu lovu lukom v krajinách Európskej únie. Darí sa aj ženskej pracovnej skupine pod vedením našej členky, prezidentky Klubu slovenských poľovníčok Sone Supekovej, ktorá sa na generálnom zhromaždení stala prezidentkou Artemis klubu pri CIC. Dámy majú v radoch CIC pevnú pozíciu a ich aktivity sú obdivuhodné.
V divízii aplikovanej vedy a taktiky sa značná pozornosť venovala horúcej téme veľkých šeliem. V panelovej diskusii sa okrem iného konštatovalo, že inštitúcie Európskej únie často dostávajú aj o tejto problematike skreslené informácie z členských krajín, a to najmä v dôsledku pôsobenia radikálnych mimovládnych organizácií, ale aj vinou slabej aktivity poľovníckych organizácií, čoho sme svedkami napríklad v Poľsku.
Veľký a trvalý záujem je o problematiku hodnotenia trofejí. Po prijatí nových pravidiel práce rady pre hodnotenie by malo nasledovať obdobie konsolidácie a ustálenia kritérií, v čom dostala vedúcu úlohu naša delegácia.