Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

vlado siska parte 02Vladimír Šiška bol dlhoročným funkcionárom Slovenského poľovníckeho zväzu, MsO SPZ v Bratislave, kynologický rozhodca a historicky prvý predseda Klubu chovateľov slovenských hrubosrstých stavačov, zanietený kynológ a chovateľ mnohých plemien poľovných psov.  Bol dlhoročným riaditeľom Medzinárodných výstav psov v Bratislave, ale aj chovateľom holubov, kde dlhoročne pôsobil v Slovenskom zväze chovateľov a Slovenskom zväze poštových holubov.

Až do svojho odchodu na dôchodok bol dlhoročným zamestnancom kancelárie ministerstva vnútra. Bol členom PZ Nitrianska Blatnica.

V rámci štruktúr SPZ bol členom Federálneho výboru poľovníckych zväzov v ČSSR. Od roku 1978 bol členom Kynologickej komisie pri UV SPZ. V rokoch 1983 – 1990 pôsobil ako predseda kynologickej komisie pri UV SPZ.

V roku 1990 po odstúpení predsedníctva, pléna a predsedu SPZ sa stal predsedom akčného výboru a najmä jeho zásluhou  v tom období Slovenský poľovnícky zväz nebol rozpustený  a pretrval až do dnešných čias.

Podieľal sa na uznaní nášho národného plemena – slovenský hrubosrstý stavač a v jeho chovateľskej stanici „z Visiacej skaly“ odchoval 17 vrhov tohto plemena.

So svojimi štvornohými zverencami sa zúčastnil na viacerých popredných národných a medzinárodných kynologických súťažiach.

Bol rozhodcom pre posudzovanie skúšok z výkonu všetkých plemien poľovných psov, má veľmi veľké zásluhy v  oblasti organizovania vrcholových skúšok psov poľovných plemien a výstav psov, podieľal sa na tvorbe kynologických predpisov a skúšobných poriadkov. Výpočet všetkých jeho aktivít a zásluh v oblasti kynológie je nesmierne dlhý a  jeho prínos pre poľovníctvo a kynológiu bol neoceniteľný. V tejto chvíli plnej spomienok na vzácneho človeka však prevláda najmä bolesť z jeho straty. Bude nám všetkým veľmi chýbať.

Slovenský poľovnícky zväz a Slovenská poľovnícka komora pociťujú hlboký smútok nad odchodom nášho priateľa, poľovníka a kynológa, ale najmä výborného človeka  Vladimíra Šišku.

Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine, priateľom a blízkym v týchto ťažkých chvíľach.

Česť jeho pamiatke !

vlado siska web fb

Hľadať

Sledujte HALALI

halali premiera

E-KNIHA NÁVŠTEV REVÍRU SPK

halali premiera

Výročné konferencie OPK

50t

Newsletter

50t

Odber newslettra

Poistenie PUP

Nadácia Príroda

SME ČLENMI

cic

FACE Official dark green 1

fitasc

Hlavný partner:

Tempus Car solo page 0001 

Zmluvní Partneri:

 

ibo_jpg.jpg

OKGroupSK150

partner lesy web

partner vlm web

 

Logo VF

Partneri a komunikační partneri

logo transparentne nove

oz zelen

Polovnictvo a Rybarstvo

LovuZdar DarkGreen1 1Logo VF

Telekomunikačný partner

O2BD
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.