Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

  • Osvetové podujatia

  • Kynologické podujatia

  • Strelecké podujatia

  • Chovateľské prehliadky

  • Aktivity SPK

Kalendár osvetových podujatí 2019

Kalendár osvetových podujatí si môžete stiahnuť tu.

Kalendár kynologických podujatí 2019

Kalendár kynologických podujatí si môžete stiahnuť tu.

Termínový kalendár streleckých podujatí na rok 2019

Kalendár streleckých podujatí na rok 2019 si môžete stiahnuť tu.

 

Kalendár chovateľských prehliadok v roku 2019

Kalendár chovateľských prehliadok trofejí ulovených v poľovníckej sezóne 2018/2019 si môžete stiahnuť tu.

Aktivity SPK

Medzinárodná výstava psov - DUODANUBE Bratislava

Už sedemnásty krát sa v Bratislave v dňoch 19. a 20. augusta 2017 uskutočnia v jednom víkende dve samostatné Medzinárodné výstavy psov všetkých plemien s možnosťou 2x získať najvyššie výstavné ocenenia pod názvom DUODANUBE Bratislava. Bratislavské výstavy sa uskutočnia opäť na Závodisku v Petržalke. Organizovanie dvoch výstav naraz si získava čoraz väčšiu popularitu pre svoju praktickosť a možnosť získať dva tituly za jeden víkend od dvoch rozličných rozhodcov. Obrovskou prednosťou tejto výstavy je jej priebeh na trávnatom povrchu, čo oproti stiesneným pomerom v krytých halách poskytuje nielenže možnosť prípravy veľkých kruhov, v ktorých sa môžu vystavované jedince lepšie predviesť, ale súčasne im poskytuje aj väčšiu psychickú pohodu a menej stresu. Príprava takýchto dvoch výstav je veľmi náročná, pretože sa na výstavy prihlasuje čoraz väčší počet psov.

Medzinárodná výstava psov v Bratislave – Petržalke na Závodisku sa koná každoročne od roku 1991 a je v poradí druhou medzinárodnou výstavou na Slovensku pod patronátom FCI, hneď po najstaršej, tradičnej medzinárodnej výstave psov v Nitre. Do roku 1991 sa petržalská výstava organizovala ako národná výstava psov. Od roku 2001 bratislavská výstava prebieha pod názvom DUODANUBE, keď počas dvoch dní sa uskutočňujú v jednom víkende dve samostatné medzinárodné výstavy. Júnovú medzinárodnú výstavu psov v Nitre a augustovú medzinárodnú výstavu psov v Bratislave – Petržalke organizuje Slovenský poľovnícky zväz.

Prvé dva ročníky boli na jazdeckom štadióne Slávie, taktiež v Petržalke, ďalšie ročníky už boli opäť na dostihovej dráhe Závodiska v Petržalke. O obľube bratislavských výstav kynológmi zo Slovenska i zahraničia svedčí aj stále vyrovnaný počet vystavovateľov – v priemere okolo 1800 - 2000 psov denne.

Za dôkaz dobrej organizácie výstav na Slovensku môžeme považovať aj rozhodnutie FCI o pridelení Európskej výstavy psov (European Dog Show) v roku 2003 a o pridelení Svetovej výstavy psov (World dog show) v roku 2009.

Na tohtoročné výstavy sa prihlásil opäť vysoký počet psov – 3439 psov z viac, ako 20 krajín: na výstavu v sobotu 19. augusta - 1743 psov a na výstavu v nedeľu 20.8. - 1696 psov všetkých plemien.

 

Výstavy sa otvárajú o 7,00 hodine pre vystavovateľov, ktorí musia prejsť veterinárnou prehliadkou a vyzdvihnúť si nevyhnutné materiály pre účasť vo výstavných kruhoch. Posudzovanie v kruhoch začne o 9,30 hodine. O 13,00 hod. sa začnú posudzovať predkolá súťaže Junior Handling v dvoch vekových kategóriách, po 15. hodine začnú záverečné súťaže, na ktorých ako prvé bude finále Junior Handling, pokračovať budú súťaže o Najkrajší mladší dorast, Najkrajší dorast, Súťaž o najkrajší pár psov, Súťaž o najkrajšiu chovateľskú skupinu, Súťaž o najkrajšieho veterána, Veľká cena národných plemien a ukážka vystavovaných jedincov nár. plemien, Najkrajší jedinec triedy čestnej, Súťaž o víťaza FCI neuznaných plemien, Súťaž o víťazov skupín FCI mladých, Súťaž o víťazov skupín FCI, Súťaž o najkrajšieho mladého jedinca MVP DUODANUBE 2017 - JUNIOR BIS a Súťaž o najkrajšieho psa MVP DUODANUBE 2017 - BEST IN SHOW (BIS). Ďalšou sprievodnou akciou budú podobne ako v roku minulom ukážkové behy chrtov, ktoré organizujeme v spolupráci so Slovenským dostihovým a coursingovým zväzom a v nedeľu bude širokej verejnosti v záverečnom kruhu predstavená aj novinka v kynológii – Puller Šport (www.pullersport.sk) .

 

Pre každú výstavu sa zostavuje katalóg, v ktorom sú uvedené okrem organizačných pokynov údaje o všetkých vystavovaných psoch, inzeráty a rozličné informácie z kynológie. Vystavovatelia dostávajú zdarma jeden katalóg bez zreteľa na počet prihlásených psov, návštevníci si ho môžu kúpiť .

Medzi najpočetnejšie zastúpené plemená na výstave sa radia rodézsky ridžbek, staffordshire bull terrier, zlatý a labradorský retriever. No výstavy sa zúčastnia aj niektoré veľmi zriedkavé plemená, ktoré nie sú bežne vystavované a zastúpenie majú aj všetky naše národné plemená psov.

Podrobné informácie k výstave je možné získať na stránke http://www.duodanube.sk/, ktorá poskytne odpovede na všetky dôležité informácie ku konaniu výstavy jednak pre vystavovateľov, ale aj pre návštevníkov výstavy.

 

Slovenský poľovnícky zväz,
Štefánikova 10,
811 05 Bratislava

Prílohy:
Stiahnúť tento súbor (Tlačová správa -  MVP Duodanube 2017.doc)Tlačová správa - MVP Duodanube 2017.doc[Tlačová správa]32 kB

Nájdete nás na Facebooku

Dôležité linky

Slovenský poľovnícky zväz
www.polovnictvo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
www.mpsr.sk

Ministerstvo životného prostredia SR
www.mzp.sk

Slovenská agentúra životného prostredia SR
www.sazp.sk

Zverex s.r.o.
zverex.polovnictvo.sk

Štátna veterinárna a potravinová správa SR
www.svssr.sk

Lesy SR, š.p.
www.lesy.sk

Národné lesnícke centrum Zvolen
www.nlcsk.org

Štátne lesy TANAP
www.lesytanap.sk

Múzeum vo Sv. Antone
www.msa.sk

Centrum výskumu živočíšnej výroby Nitra
www.cvzv.sk

Portál lesných úradov
www.lesnyurad.sk

Portál pozemkových úradov
www.pozemkovyurad.sk

Vojenské lesy a majetky SR, š.p.
www.vlm.sk

Klub slovenských poľovníčok
http://www.klubslovenskychpolovnicok.sk/sk/