Kancelária SPK je presťahovaná späť do svojich zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.

Prosíme ctených klientov, kvôli pandémii COVID-19, aby uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

mjk300Lučenec, 12. a 13. september 2020
Divín · Veľká Ves · Tomášovce

V dňoch 11.-13. septembra 2020 sa v regióne Novohradu uskutočnilo vrcholové kynologické podujatie - 55. ročník Memoriálu Josefa Kadleca – všestranných skúšok stavačov s udeľovaním titulu Všestranný víťaz SR 2020 a CACT.

Organizátorom skúšok bola Regionálna organizácia SPZ Novohradu v Lučenci v spolupráci s ústredím Slovenského poľovníckeho zväzu a Obvodnou poľovníckou komorou v Lučenci.

Slávnostné otvorenie za sa uskutočnilo v nádhernom prostredí kaštieľa v Divíne, kde bolo aj centrum memoriálu.

Skúšky prebiehali v revíroch PZ Grúň Divín, PZ Hubert Veľká Ves a PZ Sedem chotárov Tomášovce.

Hlavným rozhodcom na Memoriáli bol Ing. Jozef Jursa, CSc.

Na Memoriál bolo prijatých 24 psov a skúšky úspešne ukončilo 17 zúčastnených. Z toho 8 psov v I. cene, 3 v II. cene a 6 psov v III. cene.

Víťazom Memoriálu sa v náročných podmienkach stal český fúzač CORAL Gothywen s vodičom Jánom Ševčíkom.

Špeciálne ocenenie za najlepšiu prácu v lese získala druhá v poradí, suka NKS GARITA Mervov dvor s vodičom MVDr. Ľubošom Macháčom, najlepšiu prácu v poli mala suka NKS DORKA od Struhy vedená Rastislavom Macekom a na vodných disciplínach najviac vynikol pointer ONLY CHOCO-LITO Scandiaca s Martinom Adámkom.

V sobotu podvečer, za účasti MUDr. Mirka Kadleca, vnuka Josefa Kadleca, na počesť ktorého sa Memoriál organizuje bola odhalená pamätná tabuľa Josefovi Kadlecovi, ktorý v Lučenci počas svojho pobytu na Slovensku krátko pôsobil.

Pre víťaza memoriálu venovala Slovenská poľovnícka komora guľovú zbraň od firmy M-HUNT s.r.o (www.m-hunt.sk).

V mene organizátorov skúšok by sme chceli poďakovať všetkým sponzorom, ktorí sa na tejto akcii sponzorsky podieľali. Zároveň ďakujeme RgO SPZ a OPK Lúčenecza výbornú organizáciu skúšok, členom poľovníckych združení, v ktorých skúšky prebiehali za množstvo odvedenej práce pri jeho príprave a užívateľom týchto revírov za ich prepožičanie.

Ešte raz všetkým ďakujeme.

Poľovníckej kynológii a Poľovníctvu zdar
Podrobné informácie sú v priloženej tabuľke.

Fotogaléria čoskoro

Stiahnúť tento súbor (Výsledky z MJK_2020.pdf)Výsledky z MJK_2020.pdf[výsledky]660 kB