Kancelária SPK, Štefánikova 10, Bratislava, tel. č.:  02/57 20 33 11

OZNAM

Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

8Prvý júnový víkend sa streli českí a slovenskí trubači v meste Lipník nad Bečvou, kde sa uskutočnil IV. ročník Československej súťaže poľovníckych trubačov. V predvečer súťaže sa konala svätohubertská omša v kostole sv. Jakuba, ktorú celebroval páter Jan Kornek z Dubu na Morave. Na lovecké roky ako doprovod zaznela svätohubertská omša in B od Petra Vacka. Po omši nasledoval spoločný koncert trubačov na námestí Tomáša Gariggua Masaryka, kde si publikum mohlo vypočuť známe poľovnícke signály a fanfáry od slovenských a českých autorov.
Súťaž sa konala aj pri príležitosti osláv 90. výročia založenia Vojenských lesov a statkov ČR, práve v Lipníku nad Bečvou sídli aj jedna z divízií tejto organizácie. Záštitu nad podujatím prevzal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Oklešťka a riaditeľ VLS ČR s.p. Ing. Josef Vojáček. Usporiadateľmi súťaže boli Českomoravská myslivecká jednota, z.s., Klub trubačů ČMMJ, Klub trubačov SR a Slovenský Poľovnícky zväz v spolupráci s mestom Lipník nad Bečvou a Základní uměleckou školou Potštát.


Slávnostného otvorenia na nádvorí zámockej záhrady sa zúčastnilo približne 300 trubačov za účasti vzácnych hostí, porotcov a divákov. V rámci úvodného bloku zazneli pozdravy usporiadateľov a hostí. Slovenskú poľovnícku komoru a Slovenský poľovnícky zväz zastupovala Ing. Veronika Vallová, ktorá prítomným odovzdala pozdrav za obe organizácie a pozvala na Slovensko, kde v septembri zaznie HUDBA LESA – XX. ME vo vábení jeleňov vo Sv. Antone 1.9.2018 a II. ME poľovníckych trubačov v Levoči 29.9.2018. Za Klub trubačov Slovenskej republiky sa všetkým prihovoril predseda klubu Ing. Edmund Hatiar.
Po oficiálnej časti sa v zámockom parku začali súťažné vystúpenia podľa vopred stanoveného rozpisu. Krásne tóny lesníc a loveckých rohov bolo počuť po celom okolí. V parku okrem trubačov mali stánky aj lesní pedagógovia, ktorí sa venovali deťom a mládeži. V poobedných hodinách sa uskutočnilo veľké finále do ktorého postúpilo 5 najlepších súborov a sólistov. Súťažná atmosféra sa niesla vzduchom po celý deň a vyvrcholila podvečerným vyhlásením výsledkov na námestí Tomáša Gariggua Masaryka.
Vsúťažnej porote sme mali delegovaných troch zástupcov a to pánov Bohuslava Smutného, Miroslava Mašáta a Štefana Ladovského, ktorým týmto Ďakujeme za zodpovednú prácu a reprezentáciu.
Samostatne boli vyhodnotení účastníci z Česka a samostatne zo Slovenska. V kategórii sólisti na lesnice v ladení B zvíťazil pán Jozef Martiš, ktorý bol zároveň aj najstarším účastníkom súťaže. Ako najlepší sólista na lovecké rohy v ladení B bol Bc. Valentín Priehoda. Odniesol si tiež cenu za najlepšieho sólistu – študenta, túto cenu venoval dekan FLD Českej zemědelskej univerzity v Prahe. Najlepším súborom zo Slovenska sa stali Trubači OPK Liptovský Mikuláš v zložení Mgr. Lucia Blšáková, Ing. Edmund Hatiar a Ing. Veronika Vallová. Absolútnym víťazom súťaže sa stal súbor Trubači OMS Přerov. Kompletné výsledky a poradie súborov nájdete vo výsledkovej listine ako prílohu pod textom. V závere súťažného dňa pani riaditeľka ZUŠ Potštát Jana Kozubíková odovzdala putovný tesák pani Monike Khernovej, vedúcej kancelárie OPK a OkO SPZ v Galante, ktorá všetkých pozvala na nasledujúci ročník súťaže do Galanty.
Ešte raz sa chceme poďakovať usporiadateľom, všetkým účastníkom za vzornú reprezentáciu, víťazom gratulujeme k dosiahnutým úspechom a tešíme sa na súťaž znovu o rok.

Poľovníckej hudbe zdar!

Autorka: Ing. Veronika Vallová
Foto: archív KT SR

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg

Prílohy:
Stiahnúť tento súbor (celkové výsledky.pdf)Celkové_výsledky[výsledovka-final]594 kB
Stiahnúť tento súbor (HT soli lesnice - OK.pdf)Sólisti_lovecké_rohy[lovecke rohy]494 kB
Stiahnúť tento súbor (HT soli borlice - OK.pdf)Sólisti_lesnice[lesnice]557 kB
Stiahnúť tento súbor (HT soubory in B - OK.pdf)Súbory_výsledková_listina[Súbory]482 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.