Kancelária SPK je presťahovaná späť do zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave.
Prosíme ctených klientov, aby v súčasnom období uprednostnili telefonickú komunikáciu pred osobnou návštevou Kancelárie. Ďakujeme

Logo ME 2018 SKLevoča sa tento rok stáva miestom, kde sa konajú významné udalosti organizované Slovenskou poľovníckou komorou (SPK), Slovenským poľovníckym zväzom (SPZ) a ich záujmovými klubmi. Už tento víkend - 29.09.2018 - si príde na svoje poľovnícka aj nepoľovnícka verejnosť pri počúvaní tónov lesníc a poľovníckych rohov v rámci podujatia Majstrovstvá Európy v poľovníckom trúbení.

Unikátnosť tohto podujatia aj celkovú atmosféru dotvorí nielen mesto samotné. Viac ako 200 trubačov zo 7. štátov Európy (Nemecka, Poľska, Rakúska, Slovinska, Slovenska, Česka a Maďarska) sa v priestoroch Mestského Kultúrneho strediska zúčastní 2. ročníka Majstrovstiev Európy. Záštitu nad podujatím má Klub Trubačov Slovenskej republiky  - záujmový klubu Slovenského poľovníckeho zväzu. Spoluorganizátormi ME sú Slovenský poľovnícky zväz, Slovenská poľovnícka komora, Českomoravská myslivecká jednota a Klub trubačů ČMMJ. Hlavnými partnermi projektu sú Lesy SR š.p, Prešovský samosprávny kraj, Vojenské lesy a majetky š.p., Stavebná firma EMM stav, a Mesto Levoča.

Súťaž prebieha v dvoch kolách. Súťažiaci v prvom kole hrajú povinné aj voliteľné skladby na poľovnícke rohy pred medzinárodnou porotou. Do druhého kola postupujú 3 najlepšie súbory z kategórie B aj Es. Porota na základe finálových skladieb určí víťaza Majstrovstiev Európy pre rok 2018.

Súčasťou podujatia sú aj sprievodné akcie – piatkový večerný koncert trubačov z celej Európy v altánku na námestí Majstra Pavla v Levoči, ako aj sobotňajší ranný sprievod trubačov spolu s kynológmi a sokoliarmi mestom Levoča. Súčasťou podujatia je aj Hubertská omša a koncert víťazov v Bazilike sv. Jakuba. Na omši trubači zahrajú ukážky niekoľkých vybraných častí prvej slovenskej poľovníckej omše.

Historicky 1. Majstrovstvá Európy trubačov sa uskutočnili v roku 2016 v Českej republike v Mariánskych Lázňach. Súťaže sa zúčastnilo 155 trubačov zo 6 štátov Európy. Tretie majstrovstvá Európy by sa na základe dohôd mali konať v susednom Poľsku. Príďte teda túto víkendovú sobotu prežiť jedinečnú atmosféru do Levoče a podporiť slovenských trubačov vo veľkej konkurencii zahraničných súborov.

Ste srdečne vítaní.

Pozv1